Reklama
Rozwiń

Apart przejmuje Jubitom. Kluczowa transakcja na polskim rynku jubilerskim

Dwie czołowe marki na polskim rynku jubilerskim i zegarkowym łączą siły. Co się zmieni po tej transakcji?

Publikacja: 01.07.2025 11:33

Apart, firma założona w 1977 roku, zajmuje pozycję lidera branży jubilerskiej w Polsce.

Apart, firma założona w 1977 roku, zajmuje pozycję lidera branży jubilerskiej w Polsce.

Foto: Materiały prasowe

Firma Apart przejmuje sieć salonów Jubitom. To nie tylko połączenie dwóch znanych marki na polskim rynku, ale też otwarcie nowego rozdziału w rozwoju krajowego rynku biżuterii i zegarmistrzostwa.

Apart przejmuje Jubitom. Perspektywy dla rynku zegarków i biżuterii w Polsce

Apart, firma założona w 1977 roku, zajmuje pozycję lidera branży jubilerskiej w Polsce. Firma może pochwalić się największą siecią sprzedaży detalicznej, a także platformą sprzedaży online, na której można wybierać spośród 26 tysięcy produktów. 

Z kolei Jubitom, obecny na rynku od 1980 roku, od lat jest jednym z głównych graczy na polskim rynku zegarkowym i jubilerskim. Jego siłą jest bogaty asortyment zegarków marek luksusowych, takich jak Omega, TAG Heuer, Longines czy Ulysse Nardin, a także obecność w prestiżowych lokalizacjach handlowych.

Połączenie Jubitomu z Apartem to nie tylko fuzja marek, ale przede wszystkim konsolidacja doświadczenia, know-how oraz potencjałów. Włączenie 30 salonów Jubitomu do struktury Apartu przekłada się na zwiększenie powierzchni ekspozycyjnej, zwłaszcza w czołowych centrach handlowych w Polsce. 

Ważne jest również poszerzenie portfolio zegarków o 30 kolejnych marek premium. To czyni Apart najbardziej kompleksowym dystrybutorem zegarków w Polsce.

Połączenie dwóch silnych marek otwiera drogę do dominacji na rynku nie tylko na polskim rynku, ale także w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Dla branży jubilerskiej to sygnał, że nadchodzi okres konsolidacji oraz profesjonalizacji.

Biznes
Sądowa batalia w rodzinie Lamborghini. Kto jest spadkobiercą twórcy marki?
Biznes
Trudny rok najbogatszego Europejczyka. Majątek mniejszy o 80 miliardów dolarów
Biznes
Wojna na słowa Macrona z najbogatszym Europejczykiem. Poszło o patriotyzm
Biznes
Walka o kontrolę nad słynnym francuskim domem mody. 13 miliardów euro na stole
Biznes
Najbogatsza Europejka odchodzi na emeryturę. Koniec 28-letniej kariery