Reklama

Podwyżka należności za pobór wody była nieuzasadniona

Ustalenie opłaty podwyższonej było bezpodstawne, gdyż gmina działająca poprzez swój urząd przejęła prawa wynikające z pozwolenia wodnoprawnego.
Podwyżka należności za pobór wody była nieuzasadniona

Foto: Adobe Stock

Dyrektor zarządu zlewni Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie określił gminie opłatę podwyższoną za III kwartał 2019 r. za pobór wód podziemnych z ujęcia w jednej z miejscowości.

Gmina zapłaciła podwyższoną opłatę, ale kilka dni po tym do zarządu zlewni wpłynęła reklamacja pełnomocnika gminy, w której zakwestionowano wysokość opłaty podwyższonej.

Pozostało jeszcze 91% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama