Reklama

Kto najskuteczniej sięgnie po AI, najwięcej zyska

Używanie przez pracowników narzędzi sztucznej inteligencji znacznie zwiększa ich wydajność. Ale na efekty trzeba jeszcze poczekać.
Kto najskuteczniej sięgnie po AI, najwięcej zyska

Foto: Adobe Stock

Aż o 14 proc. wzrosła wydajność pracowników, którzy dostali do dyspozycji narzędzia oparte na generatywnej sztucznej inteligencji (GenAI) – wynika z badania Uniwersytetu Stanforda oraz MIT, przeprowadzonego na 5 tys. pracowników firmy IT znajdującej się na liście 500 największych przedsiębiorstw tygodnika „Fortune”.

Dzięki korzystaniu z narzędzi GenAI najszybciej rosła wydajność najniżej wykwalifikowanych pracowników. Nowo przyjęci ludzie mający dostęp do takich narzędzi już po dwóch miesiącach osiągali podobną wydajność jak inni pracownicy po sześciu miesiącach.

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama