Aktualizacja: 21.11.2024 14:43 Publikacja: 18.10.2024 09:05
Obniżki cen mieszkań na rynku wtórnym stają się normą
Foto: adobestock
Oferta mieszkań rośnie. Z analiz eksperta rynku Marcina Drogomireckiego wynika, że we wrześniu w głównych serwisach ogłoszeniowych w całej Polsce było o ponad jedną trzecią więcej mieszkań niż przed rokiem. Największe zwyżki podaży analityk odnotował w największych i najdroższych miastach. – W Warszawie oferta prawie się podwoiła, w Krakowie wzrosła niemal o 84 proc., a w Łodzi i we Wrocławiu – o ok. dwie trzecie.
W III kwartale tego roku średnie ceny ofertowe mieszkań w miastach wojewódzkich częściej spadały niż rosły – wynika z analiz portalu Nieruchomosci-online.pl.
Rynek mieszkań po wakacjach lekko się ożywił. Kupujących jest jednak wyraźnie mniej niż rok temu. Oferta rośnie, a ceny w ciągu miesiąca praktycznie się nie zmieniły. Ostatnie miesiące roku mogą przynieść korektę cen.
Na mocy specustawy może powstać kilkadziesiąt tysięcy lokali. Część inwestycji jest jednak sparaliżowana.
Na jedno mieszkanie budowane na mocy tzw. lex deweloper musi dziś przypadać aż 1,5 miejsca postojowego. Wyśrubowany wskaźnik sparaliżował wiele inwestycji. Rząd planuje jego zmianę.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
300 tys. zł to za mało, żeby kupić nowe mieszkanie w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu czy Trójmieście. Wystarczy na mały lokal w Łodzi.
Osiedle Fabrica Ursus to unikatowa inwestycja dewelopera Aurec Home, zlokalizowana w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Ursus w Warszawie. To wyjątkowe miejsce łączy nowoczesność z historią, oferując nie tylko komfortowe mieszkania, ale także bogatą infrastrukturę i doskonały dostęp do zielonych terenów. Sprzedaż kolejnego etapu już ruszyła.
Deweloper znany ze współpracy ze spółdzielniami mieszkaniowymi rozszerza działalność. Akcjonariusze mają zadecydować o wypłacie z kapitału zapasowego.
W statystykach GUS od miesięcy nie widać spowolnienia aktywności inwestorów. Październik przyniósł jeszcze podkręcenie tempa.
Banki w sprawach frankowych masowo pozywają swoich klientów o zwrot udostępnionego kapitału. Próbują w ten sposób bronić się przed przedawnieniem kapitału. Liczba takich spraw sięga już 30 tys. Prawnicy radzą, by wezwania do zapłaty traktować poważnie
Sąd Najwyższy opowiedział się w środę przeciwko tzw. uchwałom negatywnym, czyli wyinterpretowanym.
W ślad za oczekiwaniami klientów i etycznym obowiązkiem, sektor bankowy w Polsce nie wyklucza zaangażowania w finansowanie procesów odbudowy Ukrainy. Ale konieczne jest tu wsparcie publiczne i dobre przygotowanie.
Przedstawiamy najciekawsze orzeczenia z zakresu prawa gospodarczego, administracyjnego, prawa pracy i ubezpieczeń, a także cywilnego oraz karnego wybrane z października 2024 r.
Brak stałych wpływów i zleceń oraz szybko rosnące koszty prowadzą do popadania firm w długi i coraz słabszej sytuacji finansowej sektora.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas