Reklama

Wiceprezes ZUS: Chcielibyśmy rozliczać składki za przedsiębiorców. Rząd przychylny pomysłowi

Rozliczenie dotyczyłoby wszystkich należności składkowych jakie płatnik musi uregulować za siebie i osoby, które zatrudnia- mówi Paweł Jaroszek, wiceprezes ZUS.
Wiceprezes ZUS Paweł Jaroszek

Wiceprezes ZUS Paweł Jaroszek

Foto: PAP/Paweł Supernak

W ramach deregulacji eksperci proponują, aby ZUS przejął obowiązki związane z rozliczaniem składek przez płatników zgodnie z koncepcją jednolitego pliku ubezpieczeniowego (JPU). Jak pan ocenia taką propozycję?

Jak ZUS widzi to rozwiązanie?

Pozostało jeszcze 95% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama