Wiceprezes ZUS: Chcielibyśmy rozliczać składki za przedsiębiorców. Rząd przychylny pomysłowi
Rozliczenie dotyczyłoby wszystkich należności składkowych jakie płatnik musi uregulować za siebie i osoby, które zatrudnia- mówi Paweł Jaroszek, wiceprezes ZUS.
W ramach deregulacji eksperci proponują, aby ZUS przejął obowiązki związane z rozliczaniem składek przez płatników zgodnie z koncepcją jednolitego pliku ubezpieczeniowego (JPU). Jak pan ocenia taką propozycję?
Jak ZUS widzi to rozwiązanie?
Pozostało jeszcze 95% artykułu
Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!
Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.
Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.