Reklama
Rozwiń

Generatywna AI – idą nowe czasy

Prawnych przeszkód nie ma, ale nie można też wdrażać rozwiązań bez przygotowania.

Publikacja: 29.08.2023 10:48

Generatywna AI – idą nowe czasy

Foto: Adobe Stock

Rynek sztucznej inteligencji dynamicznie się rozwija, a upowszechnienie tzw. generatywnej sztucznej inteligencji, które można przypisywać OpenAI, zwiększyło zainteresowanie wdrożeniami także u tych przedsiębiorstw, które dotąd sceptycznie podchodziły do nowych technologii. Dziś ChatGPT jest odmieniany przez wszystkie przypadki, a mało kto nie słyszał jeszcze o narzędziu, które jest w stanie odpowiedzieć na prawie każde pytanie. I to bardzo szybko.

Ma to swe oczywiste plusy, bo rosnące zainteresowanie tymi rozwiązaniami przyczynia się do rozwoju gospodarki, poprawy efektywności oraz stymulowania wzrostu przedsiębiorstw. A i klient na tym niewątpliwie zyskuje. Wydaje się, że wszyscy powinni być szczęśliwi, a droga do szczęścia i bogactwa stoi otworem. Rzeczywistość jest jednak nieco bardziej brutalna i choć generatywnej sztucznej inteligencji nie można odmówić „wyjątkowości” (pod warunkiem, że uznajemy personifikację oprogramowania), to jednak jej wdrożenie musi wiązać się z koniecznością zmierzenia się z jej słabościami, które nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Twoje wsparcie decyzji biznesowych i pomoc w codziennej pracy.
Interpretacje ważnych zmian prawa, raporty ekonomiczne, analizy rynku, porady i praktyczne wskazówki ekspertów „Rzeczpospolitej”.
Biznes
Teresa Siudem: Członek zarządu nie odchodzi bez pożegnania
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Biznes
Jak skutecznie zrezygnować z funkcji członka zarządu?
Biznes
Środki z Krajowego Planu Odbudowy a obowiązki zamówieniowe beneficjentów
Biznes
Bezpieczne relacje, silna firma – rola umów w biznesie rodzinnym
Biznes
Sprzedaż udziałów lub akcji. Jak zawrzeć bezpieczną i korzystną transakcję?