Reklama

Spółka z o.o. - wypłata dywidendy

Spółki z o.o., których rok obrotowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym, z początkiem kwietnia weszły w okres sprawozdawczy, który potrwa do końca czerwca. Podczas zwyczajnego zgromadzenia wspólników powinna zostać podjęta uchwała o podziale zysku albo uchwała o pokryciu straty.
Spółka z o.o. - wypłata dywidendy

Foto: Adobe Stock

Spółki powołane w celu prowadzenia działalności gospodarczej są nastawione na generowanie zysków. Nie zawsze jest on jednak osiągany i wówczas pojawia się strata. Bez względu jednak na to, czy osiągnięty został w roku obrotowym zysk, czy też poniesiona została w tym czasie strata - powinny zostać one rozliczone po jego zakończeniu. Organem uprawnionym do tego jest (zwyczajne) zgromadzenie wspólników, jeśli obowiązek ten nie został wyłączony spod jego kompetencji.

Pozostało jeszcze 94% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama