Aktualizacja: 04.04.2025 04:58 Publikacja: 22.09.2024 09:44
Foto: Adobe Stock
Firmy z sektora mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, które najbardziej ucierpiały w pandemii, czyli z branży hotelarstwo, gastronomia, a także turystyka i kultura, mogą aplikować o wsparcie w realizacji przedsięwzięć, które wzmocnią ich szanse w przypadku ewentualnych przyszłych kryzysów. Dofinansowanie dostaną przedsiębiorcy, którzy 31 grudnia 2019 r. lub najpóźniej od 20 marca 2020 r. prowadzili i nadal prowadzą działalność gospodarczą we wskazanych branżach, a w latach 2020–2021 odnotowali spadek obrotów o co najmniej 20 proc., liczonych rok do roku. Maksymalna kwota wsparcia to 540 tys. zł, przy czym wymagany jest wkład własny w wysokości co najmniej 10 proc. Nabór kończy się 3 października.
Budżety firm z naszej części Europy na AI i uczenie maszynowe wzrosły średnio o 156 proc., a tradycyjne kategor...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Obroty w e-handlu w lutym 2025 roku stanowiły 9,0% obrotów handlu detalicznego realizowanych w sektorze przedsię...
Prawe 458 mln zł wynosi łączne zadłużenie serwisów, sprzedawców samochodów i części do aut - informuje Krajowy R...
Wielomilionowe straty ponieść miał biznes filmowy przez archaiczność katalogu czystych nośników. Sąd określi, ja...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Lista tematów, a raczej obszarów, które wymagają deregulacji, jest bardzo długa - wynika z ankiety, którą przepr...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas