Aktualizacja: 08.12.2024 07:21 Publikacja: 05.06.2024 12:00
Foto: Adobe Stock
Kiedy Elton John wystawił na aukcje Christie’s na początku 2024 roku potężną część swej kolekcji liczącą 900 obiektów, okazało się, że jedną trzecią zajmowały w niej fotografie Roberta Mapplethorpe’a, Richarda Avedona, Helmuta Newtona, Andy’ego Warhola, Cindy Sherman i innych (były częścią wyposażenia amerykańskiego mieszkania muzyka w Atlancie). Sprzedawały się bardzo dobrze, na przykład zdjęcie Richarda Avedona – nagiej Nastassji Kinski oplecionej wężem – za ponad 200 tys. dol.
INWESTYCJE ALTERNATYWNE. Szkło, kryształy czy porcelana należą do najdelikatniejszych znanych człowiekowi budulców, nic więc dziwnego, że dzieła sztuki z nich tworzone mogą stać się obiektem namiętnego pożądania dla kolekcjonerów staroci. W końcu ocalić takie cacko przez dekady czy nawet stulecia to sztuka sama w sobie.
Koniec roku może być dobrym czasem na wybór portfela z większym ryzykiem. Rentowności obligacji są wysokie, ale wszyscy zastanawiają się, czy w Polsce dojdzie do serii obniżek stóp procentowych już wiosną przyszłego roku.
Musk po wyborach prezydenckich umocnił pozycję najbogatszego człowieka w zestawieniu miliarderów Bloomberga
Kolekcjonowanie gitar czy skrzypiec zawsze było traktowane jako naturalny wręcz wyraz miłości do sztuki. Ale wśród muzyków – i miłośników muzyki w ogóle – są też kolekcjonerzy bębnów. Hobby trudne do pielęgnowania ze względu na ceny i gabaryty zbiorów, ale dla niektórych nie są to bariery nie do przeskoczenia.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Fotografia na rynku sztuki zdobyła trwałe miejsce, ale ceny podlegają wahaniom. Na polskim rynku mieliśmy ostatnio wyjątkową aukcję prac Ryszarda Horowitza.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
INWESTYCJE ALTERNATYWNE. Szkło, kryształy czy porcelana należą do najdelikatniejszych znanych człowiekowi budulców, nic więc dziwnego, że dzieła sztuki z nich tworzone mogą stać się obiektem namiętnego pożądania dla kolekcjonerów staroci. W końcu ocalić takie cacko przez dekady czy nawet stulecia to sztuka sama w sobie.
Włochy są jedną z potęg na rynku produktów luksusowych. O powrót na dawne miejsce w tej branży chce powalczyć marka, która ostatnich lat nie może zaliczyć do udanych. Kluczem do sukcesu mają być między innymi „wyrafinowani profesjonaliści, którzy nie gonią za trendami”.
Na co wydają pieniądze najbogatsi ludzie na świecie? Autorzy nowego raportu zwracają uwagę na zmianę motywacji osób bardzo zamożnych. Coraz rzadziej chodzi im o kupno przedmiotów, które mają podkreślać status majątkowy właściciela.
Rynek dóbr luksusowych przeżywa trudny okres – spowolnienie gospodarcze w Chinach boleśnie odczuły czołowe koncerny tej branży. Wygląda na to, że niebawem będą też musiały zmierzyć się z trendem, który może zmienić postrzeganie dóbr luksusowych przez zamożnych klientów.
Święta to czas radości, blasku i dzielenia się miłością. Jeśli w tym roku szukasz pomysłów na prezenty, które zachwycą miłośniczki pielęgnacji, technologii i stylu, marka Foreo podsuwa idealne propozycje. Oto trzy wyjątkowe produkty, które znajdą swoje miejsce w sercu (i pod choinką!) każdej obdarowanej osoby.
Twórcy popularnej aplikacji randkowej Tinder opublikowali swój doroczny raport „Year in Swipe”. Pokazuje on, czego oczekują od potencjalnych partnerów i partnerek użytkownicy i użytkowniczki aplikacji, a także jak zmienia się myślenie o budowaniu związków.
Goop, lifestyle'ową marke stworzoną przez amerykańską aktorkę Gwyneth Paltrow, czekają zmiany. Czy dotychczasowa formuła działania wyczerpała się, po latach błyskawicznego wzrostu i okresie globalnej popularności?
W „męskim biznesie” sukces oznacza przede wszystkim zysk, a w „biznesie kobiecym” sukces to możliwość łączenia roli matki z rolą przedsiębiorczyni, budowanie dobrych relacji w pracy oraz rozwiązywanie konfliktów - mówi Agata Borzym, współwłaścicielka znanej marki kosmetycznej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas