Reklama
Rozwiń

Skrzynie i taborety. Najdroższe meble świata

Wiek, wyjątkowa technologia, nazwisko designera czy wyjątkowe surowce – kluczy do znalezienia mebli, które mogą z czasem zyskiwać na wartości, nie brakuje. I choć trudno określić przyszłą wartość konkretnego krzesła czy kredensu, to nad wyposażeniem swojego domu warto pomyśleć.

Aktualizacja: 06.09.2024 17:55 Publikacja: 30.08.2024 15:16

Na rynku meblarskim można mówić o gatunkach drewna, które są „na wagę złota”

Na rynku meblarskim można mówić o gatunkach drewna, które są „na wagę złota”

Foto: Bloomberg

„Umeblowanie lub przemeblowanie domu może być wielkim wyzwaniem, gdy trzeba zmierzyć się z pragnieniem urządzenia pomieszczeń w ramach jednej wizyty u najbliższego sprzedawcy i jednorazowego, kompleksowego wydania w ten sposób całego budżetu” – piszą eksperci amerykańskiej firmy zajmującej się doradztwem w zakresie wyposażenia wnętrz, DecorAid. „Tu jednak nasi doradcy usilnie doradzają oparcie się temu pragnieniu” – pointują.

– Meble, jak niemal każda kategoria przedmiotów, mogą dziś być dobrem kolekcjonerskim. Inwestycją, która nawet jeśli nie będzie przynosić bezpośredniego zwrotu i zysku, to może stanowić pewną lokatę kapitału lub – w określonych okolicznościach – istotny element wartości całej nieruchomości – mówi nam, prosząc o anonimowość, jeden ze specjalistów polskiego rynku luksusowych mebli. – Nawet jeżeli trudno mówić o tym, ile konkretny przedmiot będzie kosztował za dziesięć czy dwadzieścia lat, to z dużą pewnością można wskazywać te, które nie będą tańsze niż w dniu zakupu, oraz takie, które przesądzą o wyjątkowości miejsca, w którym mieszkamy, i będą stanowić istotny element jego przyszłej ceny – dodaje.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
poradniki
Działek szukają budujący domy i inwestorzy chcący dobrze ulokować kapitał
Poradniki Rzeczpospolitej Ekonomia
École de Paris łączy kolekcjonerów
Poradniki Rzeczpospolitej Ekonomia
Chętniej chronimy oszczędności, inwestując pieniądze w złoto
Poradniki Rzeczpospolitej Ekonomia
Krajowe obligacje cieszą się sporym wzięciem. Co jeśli popyt osłabnie?
Poradniki Rzeczpospolitej Ekonomia
Czas na dywidendowe żniwa na warszawskiej giełdzie