Aktualizacja: 06.09.2024 17:55 Publikacja: 30.08.2024 15:16
Na rynku meblarskim można mówić o gatunkach drewna, które są „na wagę złota”
Foto: Bloomberg
„Umeblowanie lub przemeblowanie domu może być wielkim wyzwaniem, gdy trzeba zmierzyć się z pragnieniem urządzenia pomieszczeń w ramach jednej wizyty u najbliższego sprzedawcy i jednorazowego, kompleksowego wydania w ten sposób całego budżetu” – piszą eksperci amerykańskiej firmy zajmującej się doradztwem w zakresie wyposażenia wnętrz, DecorAid. „Tu jednak nasi doradcy usilnie doradzają oparcie się temu pragnieniu” – pointują.
– Meble, jak niemal każda kategoria przedmiotów, mogą dziś być dobrem kolekcjonerskim. Inwestycją, która nawet jeśli nie będzie przynosić bezpośredniego zwrotu i zysku, to może stanowić pewną lokatę kapitału lub – w określonych okolicznościach – istotny element wartości całej nieruchomości – mówi nam, prosząc o anonimowość, jeden ze specjalistów polskiego rynku luksusowych mebli. – Nawet jeżeli trudno mówić o tym, ile konkretny przedmiot będzie kosztował za dziesięć czy dwadzieścia lat, to z dużą pewnością można wskazywać te, które nie będą tańsze niż w dniu zakupu, oraz takie, które przesądzą o wyjątkowości miejsca, w którym mieszkamy, i będą stanowić istotny element jego przyszłej ceny – dodaje.
Fotografia na rynku sztuki zdobyła trwałe miejsce, ale ceny podlegają wahaniom. Na polskim rynku mieliśmy ostatnio wyjątkową aukcję prac Ryszarda Horowitza.
– Polscy inwestorzy nie mają świadomości, że w detalicznych obligacjach skarbowych indeksowanych inflacją mają fantastyczny instrument – mówi Emil Łobodziński, doradca inwestycyjny BM PKO BP.
Ceny kruszcu biją ostatnio rekord za rekordem. Ich zwyżkom sprzyja luzowanie polityki pieniężnej, napięcia geopolityczne i kampania wyborcza w Stanach Zjednoczonych. Poziomy cenowe, które kiedyś wydawały się „czystą fantastyką”, nie są więc obecnie odległe. W sprzyjających okolicznościach „metal bogów” może dalej zyskiwać.
Na rynkach kapitałowych zmienność jest czymś naturalnym, przypominają analitycy. Niekwestionowanym hitem tego roku jest złoto, którego zwyżki wyniosły fundusze metali szlachetnych na pierwsze miejsce. Na dwa miesiące przed końcem roku kandydatów do przejęcia pozycji lidera nie ma wielu.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Opłacalność inwestycji w 50-metrowe mieszkania na wynajem w 17 miastach analizuje Rentier.io. Największe zyski wśród badanych miast można uzyskać w Szczecinie.
Redakcja znanego na całym świecie słownika Cambridge wybrała słowo 2024 roku. Zdaniem ekspertów jego popularność pokazuje rosnącą w społeczeństwach popularność afirmacji.
Spowolnienie na rynku dóbr luksusowych sprawia, że czołowe marki poszukują dla siebie nowych, lukratywnych nisz. Czy okażą się tak atrakcyjne jak chcieliby tego potentaci branży luksusowej?
Fotografia na rynku sztuki zdobyła trwałe miejsce, ale ceny podlegają wahaniom. Na polskim rynku mieliśmy ostatnio wyjątkową aukcję prac Ryszarda Horowitza.
Mieszka w Zambii, jest po 80, a jej efektowne stylizacje od pewnego czasu robią coraz większą furorę w mediach społecznościowych, udowadniając, że wiek to tylko liczba. O fenomenie Margret Choli rozpisują się zachodnie media, ostatnio stylowa seniorka udzieliła wywiadu serwisowi BBC.
Niemiecka supermodelka Heidi Klum, która od ponad 30 lat odnosi sukcesy w swoim zawodzie, w jednym z wywiadów powiedziała, jak reagowała na złośliwe uwagi ze strony projektantów dotyczące jej sylwetki. Jakie miała podejście do restrykcyjnych diet?
Generacja Z nie ma problemu ze zmianą pracy i miejsca zamieszkania, aby zarabiać więcej - tak wynika z najnowszego raportu H&R Block 2024 Outlook on American Life. Przedstawiciele tego pokolenia nieustannie poszukują też dodatkowych źródeł zarobku.
Czy produkty marek luksusowych stały się za drogie? Przedstawiciel jednego z czołowych włoskich domów mody nie szczędzi słów krytyki pod adresem swojej branży.
Popyt na tzw. technologię ubieralną w przyszłym roku skoczy o 20 proc. – wieszczą eksperci. Napędem mają być już nie tylko smartwatche, ale też inteligentne okulary i pierścienie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas