Reklama
Rozwiń

Sukces „Nowego pokolenia”

Artyści „Nowego pokolenia” należą dziś do najbardziej poszukiwanych przez kolekcjonerów. Za znaczącą zmianę należy uznać fakt, że Wojciech Fibak radykalnie zmodyfikował zainteresowania kolekcjonerskie. Obecnie interesuje go już nie malarstwo École de Paris, ale sztuka „Nowego pokolenia po 1989 roku” obok powojennej awangardy.

Publikacja: 14.09.2024 15:53

Wilhelm Sasnal, jeden z artystów zaliczanych do „Nowego pokolenia” na spotkaniu z mediami w Muzeum P

Wilhelm Sasnal, jeden z artystów zaliczanych do „Nowego pokolenia” na spotkaniu z mediami w Muzeum POLIN w Warszawie w 2021 r. przed otwarciem wystawy jego prac „Taki pejzaż”

Foto: PAP/Tomasz Gzell

Na wystawie „Nowe pokolenie i klasycy z kolekcji Wojciecha Fibaka” w centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu pokazuje właśnie swoją na nowo sprofilowaną kolekcję. Na 200 dzieł 70 to prace reprezentantów „Nowego pokolenia” – z młodszych m.in. Karoliny Jabłońskiej, Agaty Kus, Martyny Czech, Tomasza Kręcickiego, Krzysztofa Grzybacza, a ze średniej generacji m.in. Wilhelma Sasnala, Marcina Maciejowskiego, Piotra Uklańskiego.

Wiadomo, że do kręgu znanych kolekcjonerów zainteresowanych nową sztuką należą także Krzysztof Masiewicz, Piotr Bazylko, Tomasz Pasiek.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
poradniki
Działek szukają budujący domy i inwestorzy chcący dobrze ulokować kapitał
Poradniki Rzeczpospolitej Ekonomia
École de Paris łączy kolekcjonerów
Poradniki Rzeczpospolitej Ekonomia
Chętniej chronimy oszczędności, inwestując pieniądze w złoto
Poradniki Rzeczpospolitej Ekonomia
Krajowe obligacje cieszą się sporym wzięciem. Co jeśli popyt osłabnie?
Poradniki Rzeczpospolitej Ekonomia
Czas na dywidendowe żniwa na warszawskiej giełdzie