Muzea Narodowe w Krakowie i Warszawie prezentują dwie jubileuszowe wystawy, przypominające, że Olga Boznańska (1865-1940) była przede wszystkim znakomitą portrecistką, która odnosiła sukcesy już za życia. Po wyjeździe z rodzinnego Krakowa uczestniczyła w licznych międzynarodowych wystawach, zdobywała medale i wyróżnienia, m.in. Złoty Medal na wystawie w Monachium (1905), Francuską Legię Honorową (1912), Grand Prix na Wystawie Expo w Paryżu (1937). Trzy jej obrazy trafiły do Musée de Orsay w Paryżu i są w nim obecnie eksponowane. Na Biennale w Wenecji w 1938 roku miała indywidualny pokaz.