Aktualizacja: 01.10.2015 02:00 Publikacja: 01.10.2015 02:00
Foto: 123RF
Zatrudniamy pracownika na pół etatu. Dodatkowo chcemy go zaangażować na innym stanowisku, z innym wynagrodzeniem i zakresem obowiązków na cały etat. Czy potrzebna będzie druga umowa o pracę, czy wszystko można umieścić w jednej, np. poprzez porozumienie zmieniające? Czy taka umowa może zostać zakwestionowana? – pyta czytelnik.
Wolno zastosować oba rozwiązania. To pierwsze jednak wiąże się z większymi formalnościami i będzie dopuszczalne wyłącznie wtedy, kiedy zatrudniony nie przekracza na dwóch lub więcej umowach jednego etatu. Istotne jest też, aby w rzeczywistości wykonywał różne rodzaje pracy w zakresie posiadanych etatów. Jeśli okaże się, że faktycznie realizuje te same zadania, działanie pracodawcy będzie niedopuszczalne.
Rządowy pakiet deregulacyjny ma uprościć życie przedsiębiorcom. Sejmowa opozycja zauważa, że likwiduje niewiele...
Perspektywy opublikowały wyniki kolejnego rankingu programów MBA, czyli studiów kształcących menedżerów. "Złotą...
Współpraca podmiotów państwowych i samorządowych z sektorem prywatnym jest kluczowa dla zwiększenia efektywności...
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za p...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas