Reklama
Rozwiń

Harvard i Oxford z otwartymi drzwiami. Stypendyści VI edycji Programu Mentoringowego Our Future Foundation wybrani

Our Future Foundation wyróżniła 25 licealistów z Polski i Ukrainy, którzy mogą pochwalić się wyjątkowymi osiągnięciami naukowymi, sportowymi i aktywnością w swoich lokalnych społecznościach. Choć różnią się zainteresowaniami, łączy ich wspólny cel: studia na najlepszych uczelniach świata, takich jak MIT, LSE, Harvard czy Oxford.

Publikacja: 07.07.2025 16:12

Harvard i Oxford z otwartymi drzwiami. Stypendyści VI edycji Programu Mentoringowego Our Future Foundation wybrani

Foto: materiał prasowy

Laureatami tegorocznej edycji programu stypendialnego zostali m.in. Julia Maksymowicz, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku, prowadząca prace nad autorskim urządzeniem do gojenia ran oraz Maciej Pytka, uczeń Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki, twórca aplikacji pomagającej osobom z niepełnosprawnością intelektualną w komunikacji z lekarzami bez użycia słów. Stypendium otrzymał też Tymon Andrzejewski, 18-letni uczeń I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. E. Dembowskiego w Gliwicach, finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej, lider zespołu prowadzącego badania nad biodegradowalnymi polimerami do ekologicznych akumulatorów we współpracy z Politechniką Śląską.

Czytaj więcej

IV Our Future Forum. Największe polskie wydarzenie edukacyjne już za nami!

– Historie i działalność stypendystów Fundacji mogą naprawdę inspirować – mówi Michał Maurycy Mazur, lekarz, założyciel Our Future Foundation. – Trudno sobie wyobrazić, że w tak młodym wieku mają na koncie tyle sukcesów, tworzą projekty biznesowe i aktywnie wspierają swoje lokalne społeczności. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z tak zdolnymi młodymi ludźmi i pomóc im w kolejnym etapie rozwoju – podkreśla.

Stypendium Our Future Foundation. Mentorzy pomogą

Stypendyści Fundacji zostaną objęci wsparciem w ramach rocznego Programu Mentoringowego i dostaną pomoc w pozyskaniu finansowania na studia. Każdy laureat będzie współpracował z co najmniej dwoma mentorami – studentami lub absolwentami najlepszych światowych uczelni. Mentorzy pomogą swoim podopiecznym w wyborze kierunku i uniwersytetu, procesie aplikacji oraz przygotowaniu do rozpoczęcia nauki.

– Jestem dumna, że udało mi się zdobyć stypendium OFF – mówi Aleksandra Uss, jedna z wyróżnionych. – Wiem, że przede mną rok pełen ciężkiej pracy. Moim marzeniem są studia w Stanach Zjednoczonych, a konkurencja jest ogromna. To na pewno nie będzie łatwa droga, ale wierzę, że dzięki wsparciu Fundacji i mojego mentora uda mi się osiągnąć sukces. Już niedługo ruszamy na Rejs Mentoringowy – mam nadzieję, że będzie to okazja, by lepiej poznać innych laureatów i wymienić się doświadczeniami – dodaje.

W lipcu stypendyści wezmą udział w rejsie, podczas którego spędzą siedem dni, żeglując po Wielkich Jeziorach Mazurskich. Podczas rejsu będą uczestniczyć w interdyscyplinarnych warsztatach edukacyjnych, mających przygotować ich do rygorystycznego procesu rekrutacji i samych studiów za granicą. Warsztaty będą miały również przygotować podopiecznych Fundacji do wejścia na rynek pracy i wyposażyć ich w umiejętności dające przewagę w świecie napędzanym przez sztuczną inteligencję.

Harvard, Oxford czy MIT. Otwarte drzwi najlepszych uczelni świata

– W Enei wierzymy, że przyszłość buduje się poprzez inwestowanie w potencjał młodego pokolenia – mówi Agnieszka Kazimierska, kierowniczka Biura Zaangażowań Społecznych w Enea SA. – Dlatego z dumą wspieramy inicjatywy, które dają realne szanse rozwoju, szczególnie tam, gdzie marzenia spotykają się z determinacją i ciężką pracą. Program Mentoringowy Our Future Foundation to przykład wsparcia, które zmienia życie, otwierając przed uczniami drzwi najlepszych uczelni świata. Jako partner strategiczny Gali, cieszymy się, że możemy być częścią tej wyjątkowej społeczności, która daje młodym ludziom siłę, by sięgać po więcej – zapewnia.

W tegorocznej Gali Stypendialnej wzięli udział i nagrody wręczali m.in. prof. Marek Gzik (sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki), Stefan Krajewski (sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa), Aleksandra Gajewska (sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej), Konrad Gołota (podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych), Jacek Jastrzębski (przewodniczący KNF), Marek Orzechowski (prezes Fundacji Totalizatora Sportowego), Grzegorz Cydejko (dyrektor Biura Relacji i Komunikacji PZU SA), Andrzej Nowakowski (Country Manager BP Pulse w Polsce), Tomasz Korab (prezes Eques Investment) czy prof. Grzegorz Mazurek (rektor Akademii Leona Koźmińskiego).

Czytaj więcej

Our Future Forum. Jak nie stracić zagranicznych studentów

– Jako Polskie Koleje Państwowe S.A. z dumą wspieramy inicjatywy, które realnie wpływają na rozwój młodych i utalentowanych ludzi w Polsce – mówi Paweł Lisiewicz, członek zarządu PKP SA. – Nasze zaangażowanie w program stypendialny stworzony przez Our Future Foundation jest wyrazem przekonania, że kolej jako element infrastruktury społecznej i gospodarczej kraju powinna być nośnikiem wartości takich jak m.in. wspieranie dostępu do szans edukacyjnych osób, które tego szczególnie potrzebują. Dla PKP S.A. społeczna odpowiedzialność nie jest dodatkiem do działalności, jest to jej integralna część. To nie tylko sukces jednostek, ale wkład w budowę nowoczesnego i otwartego społeczeństwa. Gratuluję wszystkim stypendystom oraz organizatorom Gali – dodaje.

Nowy projekt skierowany do młodych przedsiębiorców: Our Future Founders

W tym roku podczas Gali Stypendialnej wystartował również nowy projekt Fundacji – Our Future Founders, czyli konkurs skierowany do młodych przedsiębiorców poniżej 25 roku życia, którego celem jest wyłonienie oraz wsparcie startupów o pozytywnym wpływie społecznym. Wśród zwycięzców konkursu znaleźli się m.in. EduChat tworzący spersonalizowanego asystenta edukacyjnego wspierającego uczniów i nauczycieli, GeoScan opracowujący raporty lokalizacyjne oparte na analizie danych satelitarnych, dostarczający precyzyjne informacje przestrzenne, a także Solvemed, oferujący system pupilometrii oparty na AI, służący do precyzyjnej diagnostyki neurologicznej w warunkach opieki krytycznej. W skład kapituły oceniającej start-upy weszli Jarosław Sroka (członek zarządu KI Next), Michał Rokosz (partner Inovo VC), Grzegorz Sadowski (redaktor naczelny MyCompany Polska) i Eliza Kruczkowska (dyrektorka Departamentu Rozwoju Innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju SA).

– Młodzi polscy przedsiębiorcy często napotykają w kraju wiele wyzwań, które niestety skutecznie utrudniają ich rozwój – mówi Kamil Tomkowicz, prezes Our Future Foundation. – Ze względu na małe wsparcie i często małe zainteresowanie, jakie napotykają w Polsce, decydują się oni rozwijać swoje start-upy za granicą. To wielka strata dla naszej gospodarki, której rozwój powinniśmy dziś oprzeć właśnie na innowacji i przedsiębiorczości młodych. Dlatego nasz konkurs ma wiązać founderów z Polską i pokazywać im, że mogą liczyć na wsparcie fundacji i naszych partnerów, takich jak InCredibles Sebastiana Kulczyka – podkreśla.

Our Future Foundation, czyli Fundacja najlepszych

Our Future Foundation (OFF) to organizacja skupiająca ponad 500 studentów i absolwentów najlepszych zagranicznych uniwersytetów, która za cel stawia sobie budowanie polskiego kapitału ludzkiego w kraju i za granicą. Działania OFF opierają się m.in. na programach mentoringowych, poszerzaniu horyzontów edukacyjnych, tworzeniu przestrzeni do dzielenia się wiedzą i nawiązywania relacji oraz pomocy w stawianiu pierwszych kroków w karierze. Od 2019 roku Fundacja pomogła ponad 300 podopiecznym w aplikacji i podjęciu studiów na najlepszych światowych uniwersytetach, takich jak Harvard, Cambridge, Oxford i Yale. OFF zrzesza społeczność ambitnych młodych Polaków w ramach największych wydarzeń edukacyjnych w Polsce, w których uczestniczyło ponad 25 000 uczniów i studentów. Dotychczas Fundacja przekazała ponad 1 mln zł na rzecz swoich podopiecznych i ich projektów.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Projekty specjalne
Lekcja o manipulacjach w wykonaniu negacjonistów Holokaustu
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Projekty specjalne
Sztuczna inteligencja zastąpi nauczycieli? Innowacja w brytyjskiej szkole
Projekty specjalne
Nagrody za przyciąganie studentów, badaczy i wykładowców z zagranicy