Taki wniosek płynie z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie, który zajmował się skargą Wojewody Warmińsko-Mazurskiego na uchwałę rady miejskiej, która wyraziła zgodę na wydzierżawienie części nieruchomości stanowiących własność gminy. W skardze wojewoda przypomniał, że zgoda na zawarcie umowy dzierżawy nieruchomości powyżej 3 lat w trybie bezprzetargowym może nastąpić tylko i wyłącznie na podstawie art. 37 ust. 4 ustawy o gospodarce nieruchomościami. Natomiast nieruchomość będąca przedmiotem procedowania w tym trybie przez radę gminy, powinna zostać uprzednio umieszczona w wykazie nieruchomości przeznaczonych do zbycia lub oddania w użytkowanie, najem, dzierżawę lub użyczenie.