Taki wniosek płynie z niedawnego wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach, który rozpatrywał skargę kierowcy na zapisy regulaminu strefy płatnego parkowania (SPP). Chodziło konkretnie o możliwość pobrania biletu z parkometru ze stawką „0”. Z regulaminu wynika, iż są do tego upoważnieni kierowcy, którzy parkują swoje auta na czas nie dłuższy niż 45 minut. Taki bilet przysługuje tylko raz dziennie i nie łączy się z biletem parkingowym płatnym. W regulaminie znalazł się również zapis mówiący, iż bilet parkingowy ze stawką „0” z nieprawidłowym numerem rejestracyjnym nie upoważnia do bezpłatnego postoju i będzie uznany za nieważny.