W czasie pandemii czas na e-księgowość i e-biura rachunkowe

Konieczność pracy zdalnej i zachowania dystansu społecznego w ostatnich miesiącach sprawiły, że nowego znaczenia nabrała tzw. e-księgowość. Nawet najbardziej oporni do tej pory przedsiębiorcy, przekonują się do elektronicznego obiegu, księgowania i przechowywania dokumentów.

Publikacja: 08.12.2020 17:30

Księgowy

Księgowy

Foto: Adobe Stock

Z księgowym można spotkać się nie wychodząc z domu, np. przez Skype. Dostępność wielu narzędzi do wirtualnych spotkań sprawia, że, niemal z każdego miejsca na świecie, można omówić miesięczne, kwartalne czy roczne wyniki spółki.

Dokumenty można przekazywać zapisując lub transferując dane z systemu sprzedażowego do folderu „Sprzedaż" w chmurze. Faktury zakupu przesyła się (lub może je przesłać bezpośrednio dostawca usług) używając poczty e-mailowej do R-flow – elektronicznego obiegu dokumentu. Istnieje także możliwość ich zapisu w dedykowanym folderze, w chmurze. Manager lub handlowiec akceptuje faktury kosztowe swojego zespołu siedząc wygodnie w fotelu, mając przed sobą iPad'a. Z kolei prezes może przejrzeć wszystkie faktury od wybranego dostawcy albo za dany miesiąc, włączając swój laptop, niezależnie od miejsca, w którym przebywa.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Biznes
Teresa Siudem: Jak powstrzymać nieuczciwą konkurencję?
Biznes
Jak wpływać na zmiany społeczne i korzystać z nich podatkowo?
Biznes
Distressed M&A – przejęcia firm w trudnej sytuacji na polskim rynku
Biznes
Wyposażenie mieszkania w kosztach? Jest to możliwe
Biznes
Raportowanie niefinansowe – nowe obowiązki małych i średnich firm