Aktualizacja: 19.04.2025 21:28 Publikacja: 16.01.2024 02:00
Foto: Adobe Stock
W dobie rozwoju systemów opartych na sztucznej inteligencji wiele mówi się (i słusznie) o ryzykach płynących z wykorzystywania AI. Choć większość dyskusji skupia się na dobrze znanych dylematach, takich jak pracownicza, społeczna czy polityczna dyskryminacja, to mniej uwagi zdaje się poświęcać ryzykom związanym z wdrażaniem i stosowaniem sztucznej inteligencji w biznesie.
Nie ulega natomiast wątpliwości, że każdy podmiot planujący stworzenie lub wdrożenie rozwiązania osadzonego na AI powinien identyfikować i mitygować ryzyka z nim związane jeszcze przed uruchomieniem danego rozwiązania w środowisku produkcyjnym. Świadomość tego, choć raczkująca, z pewnością rośnie, o czym świadczy chociażby fakt, że wśród istotnych trendów w rozwoju AI wyróżnia się również właśnie trend zarządzania ryzykiem i bezpieczeństwem w tym obszarze. TRiSM, bo o nim mowa, zyskuje coraz bardziej na znaczeniu i nabiera ustrukturyzowanych norm (https://www.gartner.com/en/articles/what-it-takes-to-make-ai-safe-and-effective).
Dłużnik nie musi już przepisywać majątku na konkubinę, by ukryć go przed komornikiem. Może wykorzystać do tego l...
Wyegzekwowanie należności w niektórych sprawach jest problemem. Wiele egzekucji kończy się wydaniem postanowieni...
Początek 2025 roku przyniósł szereg komunikatów Urzędu Regulacji Energetyki, które wywołały liczne wątpliwości n...
Przedsiębiorca, decydując się na współpracę z sektorem publicznym, powinien pamiętać, że rządzi się ona innymi p...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Kodeks cywilny zawiera regulacje, na podstawie których wykonawca może domagać się dostosowania wysokości wynagro...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas