Aktualizacja: 07.12.2024 16:17 Publikacja: 27.02.2024 02:00
Foto: Adobe Stock
W świecie, w którym technologie rozwijają się szybciej niż biegnący sprinter, a cyberzagrożenia ewoluują zwinniej niż najnowsze wersje oprogramowania, dyrektywa w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa w UE (dyrektywa NIS 2), która weszła w życie na początku 2023 r., staje się naszym cyfrowym kompasem. To ona wytycza nowe szlaki w nieprzebytej dżungli cyberbezpieczeństwa, rzucając wyzwanie firmom i instytucjom do bycia nie tylko uczestnikami, ale strażnikami naszej cyfrowej rzeczywistości. To nie tylko nowelizacja poprzedniej dyrektywy, to prawdziwa rewolucja w świecie cyberbezpieczeństwa. Proszę sobie wyobrazić, że nasz cyfrowy dom – internet, w którym spędzamy coraz więcej czasu – właśnie dostał nowe, wzmocnione fundamenty. Warto się wobec tego zastanowić, czy nasza organizacja jest gotowa na to, by stać się cyfrową twierdzą. NIS 2 mówi jasno: bycie proaktywnym to już nie wybór, to wymóg. Adaptacja do szybko zmieniających się warunków i wyprzedzanie potencjalnych zagrożeń stają się podstawą bezpiecznego modelu biznesu.
Oprogramowanie może doznać awarii, których wystąpienie grozi zakłóceniem prowadzenia działalności przez przedsiębiorcę. Wdrażając oprogramowanie warto więc zawrzeć umowę o jego utrzymanie.
Zapewnienie odpowiedniego reagowania na zgłoszenia sygnalistów wymaga opracowania i wdrożenia skutecznych, dostosowanych do specyfiki danej organizacji, procedur zgłaszania oraz postępowania z informacjami o naruszeniach.
W listopadzie został udostępniony kolejny projekt ustawy mającej implementować dyrektywę NIS2 oraz zestaw narzędzi Toolbox 5G. Kto będzie zobowiązany do stosowania procedur w zakresie cyberbezpieczeństwa w 2025 roku?
Umowa o zachowaniu poufności zabezpiecza przed ujawnieniem informacji poufnych udostępnianych w związku ze współpracą pomiędzy stronami. Może zostać zawarta na różnych etapach współpracy: negocjacji, trwania umowy o współpracy i po jej zakończeniu.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Znaki towarowe sprzeczne z porządkiem publicznym lub dobrymi obyczajami nie mogą być rejestrowane – wynika z przepisów zarówno unijnych, jak i polskich. Problem był jednak ze zdefiniowaniem tych pojęć. Dokument Wspólnej Praktyki CP14 je wyjaśnia.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
Jest piątek, 6 grudnia, a w dzisiejszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek omawia kluczowe wydarzenia gospodarcze.
Oprogramowanie może doznać awarii, których wystąpienie grozi zakłóceniem prowadzenia działalności przez przedsiębiorcę. Wdrażając oprogramowanie warto więc zawrzeć umowę o jego utrzymanie.
W listopadzie został udostępniony kolejny projekt ustawy mającej implementować dyrektywę NIS2 oraz zestaw narzędzi Toolbox 5G. Kto będzie zobowiązany do stosowania procedur w zakresie cyberbezpieczeństwa w 2025 roku?
Awarie oprogramowania mogą spowodować znaczne szkody w biznesie. Dlatego warto rozważyć zawarcie umowy o utrzymanie systemu informatycznego.
Majątek światowych miliarderów zwiększył się w ciągu roku o ok.17 proc. do 14 bln dolarów z 12 bln - wynika z raportu banku UBS Billionaire Ambitions Report 2024. Zyskali bogacze w USA, stracili w Chinach.
Gromadzenie i przechowywania olbrzymiej ilości danych – to specjalizacja naszych firm w ramach programów kosmicznych
Jest czwartek, 5 grudnia, a w dzisiejszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek omawia kluczowe wydarzenia gospodarcze.
Znowelizowane przepisy ustawy powodziowej przewidują, że przedsiębiorcy poszkodowani przez powódź mogą starać się m.in. o umorzenie składek ZUS. A pracownicy z terenów powodziowych będą mogli korzystać z 20 dni wolnych jeszcze w 2025 r.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas