Aktualizacja: 21.11.2024 12:49 Publikacja: 08.11.2024 04:30
Foto: Adobe Stock
Zawód radcy prawnego wiąże się z dużą odpowiedzialnością i wysokim poziomem stresu, sesje u psychoterapeuty pomagają go wykonywać. Ten argument nie przekonał fiskusa. Nie zgodził się na rozliczenie wydatków na psychoterapię w kosztach podkreślając, że każdy musi dbać o zdrowie psychiczne, niezależnie od tego czy jest przedsiębiorcą.
O interpretację wystąpiła prawniczka prowadząca własną kancelarię. Jest opodatkowana stawką liniową, może więc rozliczać w działalności koszty uzyskania przychodów. Chce do nich zaliczyć wydatki na psychoterapię. Informuje, że reprezentuje spółki oraz osoby fizyczne w negocjacjach i postępowaniach sądowych, co w dużej mierze wiąże się z odpowiedzialnością za ich obecną i przyszłą sytuację. Podejmowane kroki procesowe oraz udzielone porady prawne mają niebagatelny wpływ nie tylko na samą sprawę, ale także ludzi, którzy zaufali pełnomocnikowi do tego stopnia, że zdecydowali się powierzyć mu swoje problemy, często dotyczące małoletnich dzieci, majątku czy też własnej odpowiedzialności względem innych osób. Duża odpowiedzialność jest też przy obsłudze spółek, gdyż zawsze istnieje ryzyko sprowadzenia na nie kontroli ze strony organów nadzorczych.
Przedsiębiorcy zdążyli się już przyzwyczaić, że najważniejsze zmiany w prawie podatkowym wchodzą w życie 1 stycznia. Nie inaczej będzie teraz.
Mobbing może zmierzać do naruszenia dóbr osobistych, np. godności, więc poszkodowany może wnieść przeciwko mobberowi powództwo o ich ochronę i domagać się w sądzie zaniechania prowadzonych działań, zadośćuczynienia czy odszkodowania.
Czynności polegające na prowadzeniu spraw spółki komandytowej przez jej komplementariusza, wykonywane za wynagrodzeniem wypłacanym na podstawie umowy spółki, podlegają opodatkowaniu VAT.
Jeżeli uchwała walnego zgromadzenia przyznaje akcjonariuszowi uprawnienia osobiste naruszające właściwe dla danego typu spółki zasady funkcjonowania organów spółki, to podlega ona zaskarżeniu jako sprzeczna z prawem i naturą spółki akcyjnej.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Zgodnie z nowymi przepisami od 1 stycznia 2025 r. największe grupy międzynarodowe i krajowe będą płacić co najmniej 15-proc. podatek wyrównawczy od dochodu osiągniętego w każdej jurysdykcji, w której prowadzą działalność.
Sejmowa Komisja Zdrowia opowiedziała się za odrzuceniem wotum nieufności wobec minister zdrowia Izabeli Leszczyny. Głosowanie poprzedziła burzliwa dyskusja z udziałem posłów opozycji.
Pogarszająca się kondycja rosyjskiej floty komercyjnej zmusiła władze do poszukiwania nowych rozwiązań. Chcą przekonać kraje, które nie nałożyły na Rosję sankcji, aby im pomogły. Jak na razie bez sukcesów.
Proponowane przez rząd zmiany w składce zdrowotnej na 2026 r. są niekorzystne dla przedsiębiorców, którzy rozliczają się ryczałtem i mają wysokie przychody. Może na nich stracić 131 tys. firm.
Jest czwartek, 21 października, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek podsumowuje najważniejsze wydarzenia gospodarcze.
Osoba oddająca krew otrzymuje tytuł Honorowego Dawcy Krwi, a wraz z nim listę przywilejów. Do Sejmu wpłynęła petycja, która proponuje jej rozszerzenie. Na co aktualnie mogą liczyć krwiodawcy?
Teorie spiskowe o szczepieniach wciąż mają się w Polsce dobrze. Problem w tym, że unikający szczepień naraża nie tylko siebie. Czy szef może kazać się zaszczepić?
Obowiązkiem pracodawców jest ochrona życia i zdrowia pracowników. Czy w zakresie tego obowiązku firma może wymagać szczepienia, pytać o nie albo zwolnić za jego brak?
W uchwalonej przez Sejm noweli do ustawy o podatkach i opłatach lokalnych na nowo zdefiniowano budowle.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas