Elektroniczne dokumenty trzeba odpowiednio sygnować i weryfikować

Konsekwencją odejścia od papierowej formy dokumentacji jest konieczność zapoznania się z podstawową wiedzą dotycząca przekazywania jej wirtualnie, a także składania oraz sprawdzania złożonych na niej podpisów.

Publikacja: 18.02.2020 16:30

Elektroniczne dokumenty trzeba odpowiednio sygnować i weryfikować

Foto: Adobe Stock

Obecnie coraz więcej dokumentów jest przekazywanych drogą elektroniczną w ramach współpracy z innymi podmiotami rynku czy komunikacji z organami publicznymi. Ma to przede wszystkim na celu ułatwienie ich przekazywania oraz udostępniania użytkownikom. Zwiększa to także możliwość porównywania informacji np. finansowych poprzez ustrukturyzowanie zakresu i typu umieszczanych w dokumentach danych. Elektroniczna forma dokumentów wymusza umieszczenie na nich podpisu w postaci właśnie elektronicznej. Najczęściej są to sygnatury zarządu danej jednostki, który składa dokumenty do odpowiednich organów, ale może to też być chociażby osoba fizyczna, która chce przeprocesować sprawy urzędowe bez konieczności udawania się do danej placówki.

Pozostało jeszcze 93% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r. Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Biznes
Teresa Siudem: Jak powstrzymać nieuczciwą konkurencję?
Biznes
Jak wpływać na zmiany społeczne i korzystać z nich podatkowo?
Biznes
Distressed M&A – przejęcia firm w trudnej sytuacji na polskim rynku
Biznes
Wyposażenie mieszkania w kosztach? Jest to możliwe
Biznes
Raportowanie niefinansowe – nowe obowiązki małych i średnich firm