Aktualizacja: 21.03.2025 18:05 Publikacja: 22.07.2020 09:23
Foto: firma.rp.pl
Od początku prowadzenia konkursu, tj. od 2015 r., dofinansowanie w jego ramach uzyskało niemal 1,5 tysiąca projektów na łączną kwotę ponad 9,3 mld z. To już przyniosło wymierne efekty. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w 2018 r. nastąpił 30-procentowy wzrost zatrudnienia w polskim sektorze B+R. W tym samym okresie odnotowano też skokowy, bo 25-procentowy wzrost nakładów firm na badania i rozwój.
– Przedsiębiorcy korzystają ze wsparcia Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Szybka Ścieżka już od pięciu lat. To najchętniej wybierane przez nich, bardzo skuteczne narzędzie wspierania badań i prac rozwojowych – podkreśla Wojciech Murdzek, minister nauki i szkolnictwa wyższego. – Zdolność do zmian i otwartość na innowacje to klucz do sukcesu polskich przedsiębiorstw. Szybka Ścieżka daje impuls do rozwoju nauki i gospodarki.
Członkowie władz spółki, która kwalifikuje się do upadłości, mogą odpowiadać odszkodowawczo, nawet jeśli nie można ich obciążyć rygorami prawa upadłościowego za niezgłoszenie upadłości.
Dla 66 proc. mikro-, małych i średnich firm w Polsce leasing jest najważniejszym źródłem finansowania - wynika z badania Komisji Europejskiej. Pod względem popularności leasingu Polskę wyprzedza w UE tylko Finlandia.
Coraz więcej firm chce, żeby pracownicy wrócili do pracy wyłącznie w biurze albo przynajmniej w systemie hybrydowym. Jednak przymusowy powrót do biur może oznaczać wylanie dziecka z kąpielą.
Pakiety medyczne, czyli najatrakcyjniejszy w oczach pracowników benefit, mogą w 2025 r. zdrożeć nawet o 30 proc.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Zostało tylko jedno posiedzenie Sejmu na przyjęcie ustawy, która wydłuża termin na złożenie informacji o skorzystaniu z pomocy de minimis i uniknięcie wysokich rachunków za prąd dla firm.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Pomorze, jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Europie, łączy biznes z wysoką jakością życia i innowacyjnością. Pomorska oferta wzbudziła ogromne zainteresowanie na tegorocznych targach MIPIM.
Tworzymy nie tylko bardzo dobrą architekturę czy atrakcyjne części wspólne. Nasze inwestycje oferują wyjątkowy klimat, także osoby z zewnątrz mają tutaj dobrze spędzić czas i wrócić – mówi Rafał Kula, prezes firmy NOHO Investment.
Rola, obowiązki i zadania gin w procesie wdrażania OZE. Zatwierdzenia, zgody i kontakty z interesariuszami
Coraz więcej wrocławian szuka miejsca do życia, które da im nie tylko łatwy i szybki dostęp do miejskich udogodnień, ale też bliskość natury, pozwalającej na regenerację i wytchnienie od codziennego zgiełku. W ten trend wpisuje się osiedle Lokum Porto na Starym Mieście.
Spodziewamy się dużego zainteresowania ubezpieczeniami upraw rolnych, zwłaszcza, że poprzedni rok był „bogaty” w różnego rodzaju zdarzenia katastroficzne takie jak przymrozki, grad czy nawalne deszcze, a do tego powódź. Zachęcamy rolników, żeby się ubezpieczali, bo w ten sposób chronią efekty swojej pracy – mówi Daniel Zahorenko, prezes Agro Ubezpieczeń - Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych.
Infrastruktura ochrony zdrowia, system i kadry medyczne stają się ważnym elementem bezpieczeństwa publicznego. Będą o tym rozmawiać eksperci podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (23–25 kwietnia).
Tarcza Wschód sprawia, że Warmia i Mazury przestają być peryferiami Europy. Stajemy się kluczowym punktem na geopolitycznej mapie świata – mówi Radosław Król, wojewoda warmińsko-mazurski.
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas