Aktualizacja: 18.04.2018 06:00 Publikacja: 18.04.2018 06:00
Foto: 123RF
- Przedsiębiorca – osoba fizyczna wykonuje m.in. kompleksowe projekty budowlane. Podstawowe składniki kompleksowego projektu budowlanego to projekt zagospodarowania terenu i projekt architektoniczno-budowlany budynku. Projekt zagospodarowania terenu jest nadrzędny w stosunku do architektoniczno-budowlanego, ponieważ to on decyduje o lokalizacji budynku na działce budowlanej, ekspozycji budynku, obsłudze komunikacyjnej i charakterze obiektu budowlanego.
Przedsiębiorca wykorzystuje zakupione typowe projekty architektoniczne, które będą wchodzić w skład kompleksowego projektu. Nabywa prawa autorskie do tych projektów, co umożliwia mu nanoszenie w nich zmian. Na podstawie przepisów prawa budowlanego projektant adaptujący typowy projekt architektoniczno-budowlany przejmuje za niego pełną odpowiedzialność. Opracowany kompleksowy projekt budowlany jest utworem architektoniczno-urbanistycznym wymienionym w art. 1 ust. 2 pkt 6 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Przedsiębiorca wykonuje je jako twórca.
Przedsiębiorca nie zaliczy do kosztów uzyskania przychodów wydatków na wyżywienie, leczenie i wyposażenie psa pi...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Jeśli przedsiębiorca potrzebuje do działalności rzeczy chroniących go przed różnymi zagrożeniami, może zaliczyć...
Choć do uruchomienia KSeF pozostało jeszcze dziewięć miesięcy, to eksperci radzą: przygotowania warto rozpocząć...
Zwolnienie z cła i VAT towarów przeznaczonych do nieodpłatnego udostępniania osobom uciekającym przed agresją Ro...
Umorzenie postępowania karnego skarbowego z powodu braku znamion czynu zabronionego może stanowić przesłankę świ...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas