Aktualizacja: 06.12.2017 05:20 Publikacja: 06.12.2017 05:20
Foto: 123RF
Spółka działa w branży IT. Prowadzona przez nią działalność wymaga zatrudnienia osób posiadających unikatową wiedzę i doświadczenie. Proces rekrutacji trwa kilka dni. Aby zachęcić kandydatów do udziału w procesie rekrutacji, spółka opłaca lub zwraca tym osobom koszty udziału w rozmowach kwalifikacyjnych, w tym koszty przejazdu/przelotu i noclegu. Zwrot poniesionych przez kandydata wydatków lub opłacanie kosztów związanych z uczestnictwem w procesie rekrutacyjnym mieści się w limitach należności przysługujących pracownikowi z tytułu podróży służbowej na obszarze kraju. Wszystkie wydatki związane z uczestnictwem kandydatów w procesach rekrutacyjnych są ponoszone przez spółkę w celu osiągnięcia przychodów. Opłacając lub zwracając wydatki dotyczące udziału w procesie rekrutacyjnym spółka odbiera od kandydatów oświadczenie o niezaliczeniu ich do kosztów uzyskania przychodów przez te osoby. Czy otrzymując zwrot opisanych wydatków kandydaci do pracy uzyskują przychód korzystający ze zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b ustawy o PIT? Czy w związku z tym spółka nie będzie musiała przygotowywać dla nich PIT-8C? – pyta czytelniczka.
Przedsiębiorca będzie mógł złożyć pierwotną deklarację po rozpoczęciu oraz zakończeniu kontroli celno-skarbowej....
Przedsiębiorca będzie musiał płacić VAT dopiero po przekroczeniu 240 tys. zł rocznej sprzedaży. Tak wynika z pro...
Skarbówka może ściągać zaległy podatek spółki od członka jej zarządu. Ale powinien mieć możliwość zwolnienia z o...
Nie można instrumentalnie traktować przepisów o pomocy publicznej, by tylko odmówić zwolnienia z podatku. Taki j...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Po zmianach w składce zdrowotnej w 2026 r. przedsiębiorcy będą musieli na nowo przeliczyć, co się im bardziej op...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas