Aktualizacja: 14.11.2024 05:00 Publikacja: 12.11.2024 14:00
prof. Ryszard Piotrowski, konstytucjonalista z Uniwersytetu Warszawskiego
Foto: tv.rp.pl
Wydarzenie było sukcesem frekwencyjnym organizatorów, a także przebiegało bardzo spokojnie. Policja nie odnotowała żadnych większych incydentów, jak to bywało w poprzednich latach.
W ocenie prof. Piotrowskiego emocje na manifestacjach mogą się ujawniać albo nie, wszystko zależy od tego, jak zachowuje się władza. Gdyby w poniedziałek władze dopuszczały się prowokacji i atakowały uczestników, mogłoby dojść do godnych pożałowania incydentów. Jednak nic takiego się nie stało – obie strony zachowały się jak należy, zarówno ci, którzy są odpowiedzialni za porządek publiczny w Warszawie i w kraju, jak i organizatorzy wydarzenia – stwierdził konstytucjonalista.
Gościem Tomasza Pietrygi w magazynie prawnym „Rzeczpospolitej” był prof. Grzegorz Kołodko, ekonomista, z Akademii Leona Koźmińskiego, który mówił o kryzysie demograficznym w Polsce i sposobach na jego rozwiązanie.
Czy w starciu Trump-Harris, powtórzy się scenariusz sprzed ponad dwóch dekad, kiedy o tym kto zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych miał zdecydować Sąd Najwyższy.
Dlaczego Amerykanie mogą głosować bez dokumentu tożsamości i co zrobił sąd, kiedy chciano tego zakazać? Gościem Tomasza Pietrygi w magazynie prawnym „Rzeczpospolitej” był prof. Michał Urbańczyk, prawnik, amerykanista z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Gościem Tomasza Pietrygi w magazynie prawniczym „Rzeczpospolita” była Magdalena Bojańczyk, specjalistka ds. rekrutacji prawniczych, która odniosła się do sytuacji w branży w 2024 r.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
Gościem Tomasza Pietrygi w magazynie prawnym „Rzeczpospolita” był Włodzimierz Chróścik, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych, który podsumował swoją kończącą się kadencję szefa samorządu radcowskiego.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Warszawska policja zatrzymała na Śródmieściu czterech obywateli Turcji. Jeden z mężczyzn podejrzany jest o brutalny atak nożem, posiadanie narkotyków oraz prowadzenie samochodu pod ich wpływem.
Związani z PiS kandydaci na kandydatów w wyborach prezydenckich zameldowali się na Marszu Niepodległości, który w tym roku przebiegł zaskakująco spokojnie. „Wiatr wieje w nasze żagle” – mówił Przemysław Czarnek. Ale 11 listopada politycznego przełomu nie było.
Zapadł prawomocny wyrok w sprawie odcinka S17 Drewnica-Ząbki, czyli krótszego z dwóch brakujących odcinków Wschodniej Obwodnicy Warszawy (WOW). Naczelny Sąd Administracyjny uchylił wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (WSA) w Warszawie z 20 października 2023 r. oraz skierował sprawę ponownie do rozpatrzenia przez WSA. Przed nami kilka miesięcy oczekiwania na wyznaczenie terminu rozprawy przez WSA – poinformował warszawski Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Z ronda Dmowskiego w kierunku błoń Stadionu Narodowego ruszył Marsz Niepodległości. W tym roku marsz odbywa się pod hasłem "Wielkiej Polski moc to my". Podczas marszu obowiązuje wydane przez wojewodę mazowieckiego rozporządzenie zakazujące noszenia, przemieszczania i używania wyrobów pirotechnicznych. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości poinformowało o incydencie na trasie - tuż po rozpoczęciu marszu ktoś miał rozlać substancję zapachową, służącą do odstraszania dzikich zwierząt.
Bardzo dobrze, że prezydent Andrzej Duda ma dobre relacje z Donaldem Trumpem - mówił w rozmowie z RMF FM prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
To były pierwsze obchody Dnia Niepodległości po zmianie rządu (został powołany 13 grudnia 2023 r.). PiS wziął udział w Marszu Niepodległości. I zapowiedział prezentację kandydata na prezydenta „za kilkanaście dni”.
Według szacunków Stołecznego Biura Bezpieczeństwa, w tegorocznym Marszu Niepodległości wzięło udział ok. 90 tys. osób – poinformowała zastępca rzecznika stołecznego ratusza, Marzena Gawkowska.
Ostatnie przemówienie wygłoszone w roli prezydenta przez Andrzeja Dudę w dniu Narodowego Święta Niepodległości było tak nasycone Stanami Zjednoczonymi, że prezydent mógłby je równie dobrze wygłosić 4 lipca. Nieprzypadkowo.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas