Obecnie nie da się skutecznie wnieść skargi do sądu administracyjnego poprzez system e-Doręczeń, ponieważ sądy administracyjne nie mają obecnie obowiązku korzystania z publicznej usługi rejestrowanego doręczenia elektronicznego (PURDE). Próba wniesienia skargi na postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej do wojewódzkiego sądu administracyjnego spowodowała jej odrzucenie, gdyż skarga obecnie może być wniesiona do elektronicznej skrzynki podawczej Organu na ePUAP. Podatniczka była przekonana, że
w przypadku wnoszenia skargi do sądu administracyjnego przepisy przewidują równoważność doręczeń dokonywanych za pośrednictwem systemu e-PUAP z doręczeniami w ramach systemu e-Doręczeń.