Reklama

Skargi elektroniczne do sądu przez e-Doręczenia. Ministerstwo wyjaśnia

Ministerstwo Cyfryzacji przygotowuje zmiany w przepisach mających zapewnić efektywne złożenie skargi do sądu przez internet za pośrednictwem systemu e-Doręczenia.
Skargi elektroniczne do sądu przez e-Doręczenia. Ministerstwo wyjaśnia

Foto: Adobe Stock

Obecnie nie da się skutecznie wnieść skargi do sądu administracyjnego poprzez system e-Doręczeń, ponieważ sądy administracyjne nie mają obecnie obowiązku korzystania z publicznej usługi rejestrowanego doręczenia elektronicznego (PURDE). Próba wniesienia skargi na postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej do wojewódzkiego sądu administracyjnego spowodowała jej odrzucenie, gdyż skarga obecnie może być wniesiona do elektronicznej skrzynki podawczej Organu na ePUAP. Podatniczka była przekonana, że  w przypadku wnoszenia skargi do sądu administracyjnego przepisy przewidują równoważność doręczeń dokonywanych za pośrednictwem systemu e-PUAP z doręczeniami w ramach systemu e-Doręczeń.

Pozostało jeszcze 83% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama