Reklama

Za czas pozostawania bez pracy wynagrodzenie należy się w takiej wysokości, gdyby pracownik w tym czasie pracował

Wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy to zadośćuczynienie za szkodę, jaką pracownik poniósł w wyniku utraty wynagrodzenia wskutek niezgodnego z prawem rozwiązania z nim umowy. Powinno ono odpowiadać wynagrodzeniu, jakie otrzymałby, gdyby w tym czasie normalnie świadczył pracę.
Za czas pozostawania bez pracy wynagrodzenie należy się w takiej wysokości, gdyby pracownik w tym czasie pracował

Foto: www.sxc.hu

Takie stanowisko zajął Sąd Najwyższy w wyroku z 21 kwietnia 2015 r. (II PK 151/14).

Stan faktyczny

Pozostało jeszcze 97% artykułu

Ostatnia szansa na dostęp do NYT!

Skorzystaj z ostatnich kodów dostępu do The New York Times w ramach dowolnej rocznej subskrypcji "Rzeczpospolitej".

Oprócz rzetelnego i obiektywnego źródła najważniejszych informacji z Polski zyskujesz roczny dostęp do The New York Times w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama