Aktualizacja: 20.05.2020 13:28 Publikacja: 20.05.2020 17:30
Foto: Fot. Łukasz Solski / Fotorzepa
Nowe zasady odbywania kwarantanny po przyjeździe do Polski obowiązują od 4 maja 2020 r. To znaczne ułatwienie dla osób pracujących w kraju sąsiednim i innych krajach Unii Europejskiej oraz dla ich pracodawców, którzy przez ponad miesiąc musieli działać przy ograniczonym personelu.
Do tej pory z przymusowej kwarantanny po przekroczeniu granicy zwolnieni byli m.in. dyplomaci i kierowcy pracujący w transporcie międzynarodowym – czyli bardzo ograniczony krąg zatrudnionych. Ten katalog rozszerzono rozporządzeniem Rady Ministrów z 2 maja 2020 r., a następnie rozporządzeniem z 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zgodnie z § 3 ust. 3 tego rozporządzenia obowiązku odbywania kwarantanny nie stosuje się w przypadku przekraczania granicy państwowej stanowiącej granicę wewnętrzną w rozumieniu art. 2 pkt 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/399 z 9 marca 2016 r. w sprawie unijnego kodeksu zasad regulujących przepływ osób przez granice (kodeks graniczny Schengen) (DzUrz UE L 77 z 23 marca 2016, str. 1 ze zm.):
Rządowy pakiet deregulacyjny ma uprościć życie przedsiębiorcom. Sejmowa opozycja zauważa, że likwiduje niewiele...
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Perspektywy opublikowały wyniki kolejnego rankingu programów MBA, czyli studiów kształcących menedżerów. "Złotą...
Współpraca podmiotów państwowych i samorządowych z sektorem prywatnym jest kluczowa dla zwiększenia efektywności...
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za p...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas