- Jaka jest oferta prywatnych akademików w Polsce
- Kto buduje domy studenckie
- Czy na rynku jest miejsce na nowych graczy
- Ile kosztuje miejsce w prywatnym akademiku
Aktualizacja: 21.11.2024 20:24 Publikacja: 26.09.2024 09:24
Akademik przy ul. Solec 22 w Warszawie z tarasem widokowym
Foto: Mat.prasowe
Rynek najmu podgrzewają studenci i młodzi profesjonaliści. Do oferty trafiają np. lokale, których nie udało się sprzedać.
Najemcy mieszkań mają w czym wybierać. Czynsze za lokale są w miarę stabilne, choć mogą krótkoterminowo wzrosnąć w szczycie poszukiwań lokali przez studentów.
Rumuńsko-belgijski deweloper Speedwell kupił działkę przy ul. Obrzeżnej na stołecznym Mokotowie. Wybuduje tam swój pierwszy prywatny dom studencki w Polsce.
W nowym prywatnym akademiku firmy Zeitraum w sercu warszawskiego Solca otwarto m.in. salę kinową, taras na dachu, pomieszczenia do nauki i integracji.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
O jedno miejsce w akademiku stara się nawet kilka osób. Standard domów studenckich powoli się poprawia.
– Należy zmienić podstawę programową. Dziś nauczyciel nie ma czasu zająć się dzieckiem, bo musi pędzić z programem – mówi w podcaście „Szkoła na nowo” prezes ZNP Sławomir Broniarz.
Przedstawiamy najciekawsze orzeczenia z zakresu prawa gospodarczego, administracyjnego, prawa pracy i ubezpieczeń, a także cywilnego oraz karnego wybrane z października 2024 r.
Najnowszy raport opracowany przez naukowczynie z Uniwersytetu Warszawskiego pokazuje, że aż 49 proc. młodych nauczycieli, którzy uczą mniej niż pięć lat, rozważa zmianę zawodu. Obecnie w polskich placówkach brakuje ok. 20 tys. pedagogów. O tym problemie rozmawiamy ze Sławomirem Broniarzem, prezesem Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół. Wiadomo już, jak i przez kogo będą nauczane nowe przedmioty – edukacja obywatelska i edukacja zdrowotna.
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowało Barometr zawodów 2025, czyli prognozę sytuacji w zawodach na nadchodzący rok ze wskazaniem, w których zawodach pracodawcy będą mieli trudności w znalezieniu wykwalifikowanych pracowników. Wśród 23 deficytowych zawodów w Polsce znalazło się aż pięć grup zawodowych nauczycieli.
Ceny mieszkań w dużych miastach są astronomiczne. Część inwestorów zastanawia się nad mniejszymi ośrodkami. Warto?
Sześć uczelni technicznych z Polski uwzględniono w tegorocznym rankingu przedmiotów akademickich w ramach tzw. Listy Szanghajskiej. W kategorii inżynieria mechaniczna najlepiej wypadła Politechnika Wrocławska.
Paweł Cz., rektor Collegium Humanum opuścił areszt. Wpłacił 2 mln zł, a to nie wszystkie zabezpieczenia jakie nałożyła na niego prokuratura.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas