- Pod znakiem jakich trendów może upłynąć ostatni kwartał roku na rynku najmu
- Jaka jest rentowność inwestycji w mieszkanie na wynajem
- Co się wydarzyło na rynku mieszkań na wynajem we wrześniu
- Jak zmieniają się stawki najmu mieszkań
Aktualizacja: 22.10.2024 06:32 Publikacja: 22.10.2024 04:33
Realny koszt najmu mieszkania jest dziś wyższy niż przed rokiem
Foto: Adobe Stock
Odbudowującej się w szybkim tempie podaży mieszkań towarzyszy bardzo umiarkowana korekta cen ofertowych.
Czas sprzedaży mieszkań się wydłuża. Gdy sprzedającemu grunt pali się pod nogami, da nawet dwucyfrowy rabat
Średnia cena 55-metrowego mieszkania w Warszawie stanowi równowartość 92 przeciętnych pensji brutto, w Krakowie – 84, w Katowicach – 73. Siła nabywcza klientów wyraźnie maleje. Ratunkiem byłoby zwiększenie podaży.
W zaledwie cztery kwartały oferta nowych mieszkań odbudowała się z historycznie niskiego do historycznie wysokiego poziomu – wynika z analiz portalu Tabelaofert.pl.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Rośnie popularność współdzielenia mieszkań - mówi Łukasz Wydrowski, prezes agencji Estatic Nieruchomości.
Osiedle Fabrica Ursus to unikatowa inwestycja dewelopera Aurec Home, zlokalizowana w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Ursus w Warszawie. To wyjątkowe miejsce łączy nowoczesność z historią, oferując nie tylko komfortowe mieszkania, ale także bogatą infrastrukturę i doskonały dostęp do zielonych terenów. Sprzedaż kolejnego etapu już ruszyła.
W statystykach GUS od miesięcy nie widać spowolnienia aktywności inwestorów. Październik przyniósł jeszcze podkręcenie tempa.
Banki w sprawach frankowych masowo pozywają swoich klientów o zwrot udostępnionego kapitału. Próbują w ten sposób bronić się przed przedawnieniem kapitału. Liczba takich spraw sięga już 30 tys. Prawnicy radzą, by wezwania do zapłaty traktować poważnie
Sąd Najwyższy opowiedział się w środę przeciwko tzw. uchwałom negatywnym, czyli wyinterpretowanym.
W ślad za oczekiwaniami klientów i etycznym obowiązkiem, sektor bankowy w Polsce nie wyklucza zaangażowania w finansowanie procesów odbudowy Ukrainy. Ale konieczne jest tu wsparcie publiczne i dobre przygotowanie.
Przedstawiamy najciekawsze orzeczenia z zakresu prawa gospodarczego, administracyjnego, prawa pracy i ubezpieczeń, a także cywilnego oraz karnego wybrane z października 2024 r.
Brak stałych wpływów i zleceń oraz szybko rosnące koszty prowadzą do popadania firm w długi i coraz słabszej sytuacji finansowej sektora.
– Polscy inwestorzy nie mają świadomości, że w detalicznych obligacjach skarbowych indeksowanych inflacją mają fantastyczny instrument – mówi Emil Łobodziński, doradca inwestycyjny BM PKO BP.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas