Aktualizacja: 06.12.2024 11:19 Publikacja: 22.11.2024 09:58
Mikro-, małe i średnie firmy mogą skorzystać z wsparcia przy ekspansji na rynkach zagranicznych
Foto: shutterstock
28 listopada kończy się uruchomiony w połowie października przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości nabór w programie, który ma na celu wsparcie mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw w zwiększaniu ich obecności na rynkach międzynarodowych: „Promocja marki innowacyjnych MŚP”.
Polska firma jest czwartą co do wielkości platformą marketplace w Europie pod względem udziału w ruchu internautów. Przegrywa jedynie z dwiema firmami z USA i jedną chińską.
Mamy ograniczać deficyt do 2,9 proc. w ciągu czterech lat, co zapowiedział minister finansów Andrzej Domański. Nie wierzę, że to się uda – mówi prof. Mirosław Gronicki, ekonomista, były minister finansów.
Po tym, jak wysiadł silnik inwestycji napędzający PKB, wyłączył się motor eksportu. Teraz dławi się ostatni silnik – konsumpcji.
Na ile zadziała pakiet pomocy dla samorządów i czy rzeczywiście Donald Trump wprowadzi drastyczne karne cła na import z Chin, które okopią kluczowy dla Pekinu rynek USA. Od tego zależy kondycja gospodarki chińskiej.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Jeśli Waszyngton rozpocznie wojnę celną z Chinami, konsekwencje mogą być trudne do wyobrażenia. Państwo Środka jest osłabione, ale wciąż ma atuty.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Zmiany w programie Czyste Powietrze są konieczne
Spowolnienie gospodarcze w Europie doprowadziło do zastoju w transporcie drogowym. Sprzedaż samochodów ciężarowych gwałtownie spada.
Musk po wyborach prezydenckich umocnił pozycję najbogatszego człowieka w zestawieniu miliarderów Bloomberga
Ostatnią rzeczą, której dziś potrzeba szpitalom, są kłopoty z fiskusem. Ten zaś oczekuje zapłacenia przez nie podatku od dochodu w sytuacji, gdy toną w długach, a NFZ zalega z zapłatą części zobowiązań wobec nich.
Jest piątek, 6 grudnia, a w dzisiejszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek omawia kluczowe wydarzenia gospodarcze.
Do tej pory Narodowy Fundusz Zdrowia rozliczył się ze szpitalami dopiero za dwa kwartały tego roku. Znaczną część pieniędzy konsumują wydatki na pensje pracowników medycznych. Podwyżki zapewnił PiS, ale nie wskazał źródła finansowania.
Złe długi największych przedsiębiorstw podwoiły się w ciągu kilku miesięcy. Na szczęście, przynajmniej na razie, nie jest to jakiś problem systemowy, a „jedynie” efekt kłopotów finansowych kilku korporacji, w tym spółek Skarbu Państwa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas