Aktualizacja: 02.12.2024 04:08 Publikacja: 29.11.2024 17:21
Gwarancje de minimis obejmują m.in. kredyty zaciągnięte przez firmy na zakup maszyn i urządzeń oraz zwiększenie możliwości produkcyjnych
Foto: AdobeStock
Gwarancja de minimis, jeden z najważniejszych programów Banku Gospodarstwa Krajowego, jest jedną z form pomocy de minimis udzielanej w ramach dopuszczalnej prawem unijnym pomocy publicznej na zabezpieczenie spłaty kredytu obrotowego lub inwestycyjnego dla mikro-, małego lub średniego przedsiębiorcy (MŚP). Gwarancja de minimis nie stanowi dotacji pieniężnej i nie wiąże się bezpośrednio z przekazaniem środków finansowych przedsiębiorcy, nie rodzi żadnych skutków podatkowych.
W ramach walki ze zmianami klimatycznymi UE przeznacza duże pieniądze na działania firm związane z gospodarką obiegu zamkniętego, zmniejszeniem wielkości odpadów i ich ponownym zagospodarowaniem.
Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje wiele branż, ale tam, gdzie liczy się ludzka empatia, intuicja, kreatywność i etyka, na razie nie jest w stanie zastąpić człowieka.
Wkrótce pojawi się nowy bank w Polsce – koreański IKB. Za to z finansowej mapy może zniknąć inny duży kredytodawca. Czego potrzebuje sektor? Nowych graczy i powiewu świeżości czy może jednak większej konsolidacji – dominuje jeden pogląd.
Najstarsze gotowe mieszkania w ofercie deweloperów mają osiem lat. Na te powstające trzeba czekać najdłużej do 2027 r.
Niemal 86 tys. pracodawców otrzyma wkrótce pismo z PFR z wezwaniem do wyjaśnienia przyczyn nieuruchomienia pracowniczego planu kapitałowego.
Transport intermodalny wspiera zrównoważony rozwój kraju. Łączy w sobie zalety różnych środków transportu, które przynoszą znaczące korzyści zarówno dla gospodarki, jak i środowiska naturalnego. Jak Fundusze Europejskie pomagają nam w niego inwestować?
Druga edycja Women’s Academy for Rural Innovation odbyła się na chorwackiej wsi w pobliżu Zagrzebia, gromadząc 20 utalentowanych, gotowych na wprowadzenie swoich społeczności w erę cyfrową, kobiet z obszarów wiejskich z całej Europy. Do programu realizowanego w ramach European Leadership Academy dołączyło ponad 50 światowej klasy ekspertów i ekspertek, aby podzielić się swoją wiedzą i podkreślić kluczową rolę kobiet w tworzeniu nowych możliwości dla wiejskich obszarów Europy.
Rynek consumer finance w Polsce ma się dobrze, a co ważniejsze ma również potencjał do dalszego rozwoju – takie wnioski płyną z prezentacji dr. Mariusza Cholewy, prezesa Biura Informacji Kredytowej.
Rynek opon, co oczywiste, podąża za trendami w sprzedaży nowych samochodów. Obecnie niemal co czwarte auto wyjeżdżające z polskiego salonu należy do segmentu premium, a w ostatnim roku rynek aut luksusowych wzrósł o ponad 20 proc. Polscy klienci szukają prestiżowych produktów prezentujących najnowsze technologie i ta zmiana widoczna jest również na rynku ogumienia. To właśnie dlatego czołowi producenci opon - jak Goodyear, obecny na rynku od 126 lat - inwestują ogromne środki w badania i rozwój technologii, czerpiąc wiedzę także z regularnych testów na torach wyścigowych, które pozwalają rozwijać technologie dla opon drogowych.
18 listopada 2024 r. podczas uroczystej gali, która miała miejsce w Warszawie, uhonorowano laureatów tegorocznej edycji programu „Razem dla planety”.
Czy zdarzyło Ci się odebrać SMS zachęcający do kliknięcia linka lub podania danych do logowania na konto bankowe? Każdego dnia są osoby, które otrzymują takie podejrzane wiadomości, podszywające się pod banki, kurierów czy platformy sprzedażowe. Wystarczy chwila nieuwagi, by oszuści zdobyli dostęp do Twoich danych i kont. Dowiedz się, na co zwracać uwagę, aby skutecznie chronić się przed takimi wyłudzającymi SMS-ami i uniknąć pułapek zastawionych przez oszustów internetowych
W ostatnich czterech latach zlikwidowano ponad 200 księgarń. Polacy czytają chętnie, ale książki coraz częściej kupują w internecie czy podczas zakupów... spożywczych.
W ramach walki ze zmianami klimatycznymi UE przeznacza duże pieniądze na działania firm związane z gospodarką obiegu zamkniętego, zmniejszeniem wielkości odpadów i ich ponownym zagospodarowaniem.
Ruch internetowy między Szwecją a Litwą po dnie Bałtyku został przywrócony. Liczący 1200 km podwodny kabel telekomunikacyjny został uszkodzony półtora tygodnia temu. Trwa ustalanie winnego. Wśród podejrzanych jest chiński statek z Rosjanami w tle.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas