- jak AI wykorzystują znane media;
- jak może pomóc w pracy;
- czy odbierze dziennikarzom pracę.
Aktualizacja: 31.01.2025 20:57 Publikacja: 31.01.2025 04:51
Sztuczna inteligencja na razie nie zabierze dziennikarzom pracy, jednak kreuje nowy typ dziennikarstwa, nazywany dziennikarstwem hybrydowym
Foto: fedorovekb
Firmy powinny się szerzej otworzyć na osoby, które nie zawsze mają kierunkowe wykształcenie czy umiejętności dopasowane do stanowiska – mówi Andrzej Kubisiak, zastępca dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
Nasze roboty zostały zaprojektowane z myślą o zadaniach wymagających szybkości i precyzji. Ich konstrukcja pozwala na wykonywanie powtarzalnych ruchów efektywnie i z wielką dokładnością – mówi Takanori Inaho, prezes Epson Europe.
Najnowsze badania planów firm wskazują, że 2025 rok przyniesie ożywienie w rekrutacji, pomagając zrównoważyć układ sił pracodawców i pracowników. Jednak nie wszędzie i nie na długo.
Przedsiębiorcy i ośrodki badawcze, które chcą podnieść swój poziom innowacyjności i konkurencyjności na arenie międzynarodowej przy wsparciu pieniędzmi z Funduszy Europejskich, wciąż mogą składać wnioski w ramach naboru „Granty na Eurogranty”.
Potężne pieniądze z funduszy europejskich czekają na firmy szukające wsparcia dla inwestycji m.in. w badania i rozwój, cyfryzację, wdrażanie innowacji, zazielenianie działalności czy wyjście na świat. Nabór organizują PARP i NCBR.
Zapowiedzi wprowadzania przez USA ceł na import z wielu państw wystarczyły, by w I kwartale indeks optymizmu przedsiębiorców na świecie spadł do -13 proc. z 7 proc. w końcówce 2024 r.
Aby spokojnie spędzać czas wolny od zajęć, warto pamiętać o dobrym przygotowaniu do wyjazdu – w tym o odpowiednim ubezpieczeniu.
Jak konsumenci i biznes mogą bronić się przed wszechogarniającą dezinformacją
Stagnacja niemieckiej gospodarki pozostawia coraz głębsze ślady na rynku pracy. W styczniu pracy szukało rekordowo dużo osób – najwięcej od prawie dziesięciu lat. Stopa bezrobocia również znacząco wzrasta.
Ministerstwo Finansów nie kwapi się do liberalizacji przepisów o udzielaniu porad podatkowych. Bo prawo podatkowe jest coraz bardziej skomplikowane.
Tylko do 31 stycznia osoby prowadzące działalność gospodarczą na mniejszą skalę mogą zgłaszać się do Małego ZUS Plus.
Wielokrotnie tańszy rywal ChatGPT, który wywołał popłoch wśród bigtechów i doprowadził do paniki na giełdach, jest oskarżany o nieautoryzowaną „destylację wiedzy”, czyli wykorzystanie danych amerykańskiej firmy.
Sąd Najwyższy rozstrzygnie, czy funkcjonariusz Służby Więziennej musi zapłacić za pozew w sprawie pracowniczej.
W najnowszym odcinku podcastu „Rzecz w tym” Bogusław Chrabota rozmawia z prof. Pawłem Poszytkiem, ekspertem zajmującym się teorią i praktyką systemów edukacyjnych na Uniwersytecie Stanforda w Kalifornii. Tematem jest rosnąca dominacja Chin i USA w dziedzinie sztucznej inteligencji oraz innowacji technologicznych. Czy Europa – i Polska – mają jeszcze szansę na odegranie istotnej roli w globalnym wyścigu technologicznym?
Talent i kompetencje to nie wszystko co jest potrzebne, by osiągnąć sukces zawodowy i mieć nadzieję na zrobienie kariery – tak uważa wiele osób. Czy tak jest w istocie? Zagadnienie przebadali eksperci z jednej z amerykańskich uczelni.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas