Aktualizacja: 06.02.2025 12:43 Publikacja: 06.02.2025 10:14
Jedną z nagród dla laureata konkursu „Polski Produkt Przyszłości” jest możliwość udziału w EXPO 2025 w Osace
Foto: AdobeStock
Konkurs „Polski Produkt Przyszłości” jest organizowany od 1997 r. Właśnie wystartowała jego XXVI edycja. Konkurs ma na celu wyłonienie najbardziej innowacyjnych wyrobów i technologii – takich, które mają potencjał na odniesienie sukcesu rynkowego w Polsce i za granicą. Zgłoszenia będą przyjmowane do 4 marca 2025 r. Na zwycięzców w trzech kategoriach czekają nagrody finansowe w wysokości 100 tys. zł. Ponadto każdy z wyróżnionych otrzyma 25 tys. zł.
Ponad połowa firm planuje zmodernizować swoją infrastrukturę, żeby móc w pełni wykorzystać potencjał GenAI. Jej wdrożenie wiąże się z wieloma wyzwaniami. Ale rezygnacja z nowych technologii oznacza biznesową śmierć.
Dlatego nie warto liczyć na to, że „na pewno nic się nie stanie” albo „jakoś tam będzie”
W 2024 roku łączna wysokość kar nałożonych przez urząd antymonopolowy na polskie przedsiębiorstwa była ponad dwa razy wyższa niż rok wcześniej. Czy firmy i ich właściciele mają się czego bać?
Ledwo świętowaliśmy nowy rok, a tu już luty. Jaki to będzie miesiąc dla konsumentów, biznesu, gospodarki? Oto Prognozy Gospodarcze „Rzeczpospolitej”.
Choć w części branż i firm ograniczenie liczby godzin pracy nie byłoby problemem, to w wielu sektorach, na czele z ochroną zdrowia, pogłębiłoby niedobór pracowników.
Jeszcze w lutym Komisja Europejska przedstawi pierwszy pakiet regulacji do zmian i uproszczenia. Kolejne omnibusy jeszcze w tym roku.
50 proc. firm z różnych branż weryfikuje w Biurze Informacji Gospodarczej wiarygodność finansową kontrahentów przed podjęciem współpracy, w tym aż 61 proc. w sektorze przemysłu – wynika z badania Skaner MSP.
"Dziś rano na polecenie Śląskiego Wydziału Zamiejscowego d/s Przestępczość Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach agenci CBA zatrzymali Błażeja S., byłego rzecznika prasowego Prezydenta RP, sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP" - poinformował Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.
Chiny złożyły skargę do Światowej Organizacji Handlu przeciwko 10-procentowym cłom na chiński import, nałożonym przez prezydenta USA Donalda Trumpa, oraz anulowaniu zwolnienia z cła dla przesyłek o niskiej wartości. Pekin argumentuje, że działania te są „protekcjonistyczne” i naruszają zasady WTO.
Zakres danych osobowych byłego klienta, jakie mogą być przetwarzane ze względu na przesłankę niezbędności, zależy od indywidualnej oceny, czy jest to konieczne dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów. Chodzi o takie dane, jak nazwisko, adres, numery czy skany dowodu i prawa jazdy.
Ponad połowa firm planuje zmodernizować swoją infrastrukturę, żeby móc w pełni wykorzystać potencjał GenAI. Jej wdrożenie wiąże się z wieloma wyzwaniami. Ale rezygnacja z nowych technologii oznacza biznesową śmierć.
Po tym, jak Donald Trump ogłosił, że USA miałyby przejąć odpowiedzialność za Strefę Gazy, a Palestyńczycy zostaliby z niej wysiedleni na stałe, przedstawiciele jego administracji wycofują się z tej ostatniej propozycji.
Od kiedy liczyć okres wypowiedzenia, gdy nie możemy załatwić formalności osobiście i korzystamy z usług poczty? Nowe orzecznictwo może wpłynąć na dotychczasową praktykę pracodawców.
Umowy o pracę umożliwiają większą kontrolę nad pracownikami. Poszukujące elastyczności i oszczędności firmy preferują zaś umowy cywilnoprawne. Jak uniknąć błędów przy ich zawieraniu?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas