Reklama

Sprzedaż e-aut mocno w górę

Polacy i Niemcy jednak przekonują się do samochodów elektrycznych. W kwietniu ich sprzedaż poszybowała zaskakująco wysoko. W defensywie znalazły się auta spalinowe.
Sprzedaż e-aut mocno w górę

Foto: AdobeStock

Z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) wynika, że w ubiegłym miesiącu rejestracje osobowych samochodów w pełni elektrycznych wzrosły w porównaniu z tym samym miesiącem 2024 roku dwukrotnie, do przeszło 2,5 tys. sztuk. W rezultacie za pierwsze cztery miesiące 2024 r. dynamika sprzedaży sięga już 40 proc., gdy po pierwszym kwartale sprzedaż rosła dopiero o jedną piątą. – W pierwszych czterech miesiącach roku zarejestrowano ponad 7,6 tys. nowych osobowych elektryków i jeżeli ta dynamika się utrzyma, to 2025 rok będzie pierwszym w historii z wynikiem przekraczającym 20 tys. zarejestrowanych samochodów elektrycznych – prognozuje Jakub Faryś, prezes PZPM.

Pozostało jeszcze 91% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama