Reklama

Sędzia Waldemar Żurek: W folwarku „dobrej zmiany”

To, co działo się w sądzie w Krakowie przez ostatnie lata, jest bez precedensu – mówi Waldemar Żurek, sędzia SO w Krakowie, były rzecznik KRS.
Waldemar Żurek

Waldemar Żurek

Foto: Fotorzepa, Rafał Guz

W 2018 r. złożył pan pozew przeciw Dagmarze Pawełczyk-Woickiej o mobbing, którego miała się dopuścić, gdy była prezesem SO w Krakowie. Pierwsze rozprawy za panem. Ku czemu proces zmierza?

Pozew był złożony przeciwko SO, czyli pracodawcy, bo inaczej się nie da. Ale wiadomo, że za konkretnymi decyzjami i szykanami wobec mojej osoby stoją konkretne osoby. Decyzje podejmowali: była pełniąca obowiązki prezesa sądu, koleżanka ministra, wiceprezesi, czy były już dyrektor sądu, usłużny przewodniczący. Sprawa zmierza już do końca, w najbliższą środę ma być ogłoszony wyrok przez sąd I instancji. Niestety proces trwał długo, we wrześniu 2022 r. minęły cztery lata od chwili złożenia pozwu.

Pozostało jeszcze 90% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama