Aktualizacja: 03.02.2025 11:28 Publikacja: 03.02.2025 08:57
Foto: Adobe Stock
Przypomnijmy, iż akt o sztucznej inteligencji (AI Act) to pierwsza na świecie próba kompleksowego uregulowania kwestii związanych z korzystaniem i wprowadzaniem do obrotu sztucznej inteligencji. Dokument ustala zasady dotyczące rozwoju, wdrażania i używania sztucznej inteligencji na terenie Unii Europejskiej.Przepisy są ważne nie tylko dla firm technologicznych, ale i dla podmiotów, które rozpowszechniają i wykorzystują AI na co dzień.
Rozporządzenie o sztucznej inteligencji (AI Act) opublikowano 12 lipca 2024 r., a weszło w życie 1 sierpnia ub. roku. Podobnie jak było np. z RODO, moment rozpoczęcia stosowania nowych przepisów został przesunięty w czasie.
Jeśli przedsiębiorcy z sektora MŚP nie dopełnią formalności, to będą musieli zwrócić całą uzyskaną w zeszłym roku pomoc w postaci niższych cen prądu. I to z odsetkami. Na razie zrobił to znikomy procent, a termin upływa 28 lutego.
Nasze roboty zostały zaprojektowane z myślą o zadaniach wymagających szybkości i precyzji. Ich konstrukcja pozwala na wykonywanie powtarzalnych ruchów efektywnie i z wielką dokładnością – mówi Takanori Inaho, prezes Epson Europe.
Ważne jest, aby przygotowywać przepisy w sposób, który maksymalnie ułatwi udział w procedurze zamówień publicznych – mówi Przemysław Grosfeld, wiceprezes Urzędu Zamówień Publicznych.
Zrównoważony rozwój przestał być postrzegany jedynie jako wybór o charakterze etycznym, stając się kluczowym elementem zarządzania organizacjami w warunkach dynamicznych zmian rynkowych. Implementacja standardów środowiskowych, społecznych i zarządczych (ESG) jest obecnie niezbędnym narzędziem budowania przewagi konkurencyjnej, zaspokajania oczekiwań interesariuszy oraz zapewnienia długoterminowej stabilności operacyjnej przedsiębiorstw.
Pakiet Uproszczeniowy Omnibus to rozwiązanie wyczekiwane. Ale czy ułatwi życie firmom, raportującym kwestie zrównoważonego rozwoju? Czy przeciwnie: wprowadzi zamęt prawny i zagrozi ambitnym unijnym celom klimatycznym oraz społecznym?
Administrator nie odpowiada za błąd pracownika, jeśli wgrał oprogramowanie szyfrujące i pokazał, jak z niego korzystać, wprowadził odpowiednie procedury, a także kontrolował ich przestrzeganie.
Komisja Europejska przyjęła „Kompas konkurencyjności” - strategiczną inicjatywę, która ma między innymi pobudzić innowacyjność i zapewnić trwały dobrobyt. To kluczowy krok dla przyszłości branży turystycznej w Europie, podkreśla prezes ECTAA Frank Oostdam.
Czy nasze urządzenia nas podsłuchują i wysyłają spersonalizowane reklamy? Na to wygląda. A wystarczy przeprowadzić prosty test. Eksperci radzą zadbać o prywatność.
Chiński DeepSeek zaliczył mocne wejście. 40-letni Liang Wenfeng rozbił bank – jego majątek szacuje się na ponad 3 mld dol. Kim jest „Sam Altman z Kantonu”?
W 2024 r. liczba wizyt w tego typu obiektach spadła o 3,5 proc., co pokazuje, że Polacy nadal mocno trzymali się za kieszenie i ograniczali wydatki konsumpcyjne.
Sędzię Małgorzatę Manowską pragnę uspokoić, że składami nikt nie manipuluje, są losowane. Warto o tym pamiętać, nim wypowie się taką insynuację - mówi „Rzeczpospolitej" Anna Ptaszek, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie i jego rzecznik prasowa ds. karnych. Potwierdza, że na czele nowej sekcji stanie Piotr Gąciarek.
Niemcy zastanawiają się, jak skutecznie ograniczyć napływ migrantów. Przywrócenie pełnej kontroli na granicach z sąsiadami byłoby nielegalne i miałoby fatalne skutki dla gospodarki Unii Europejskiej.
Rodzimy biznes nie jest zbyt rozrzutny, jeśli chodzi o wdrożenia sztucznej inteligencji. Wciąż aż 46 proc. przedsiębiorstw nie wykorzystuje żadnych narzędzi tego typu. A firmy, które już sięgają po AI, popełniają istotny błąd.
Placówka ta, umiejscowiona w Szanghaju, w początkowej fazie ma pomieścić ponad 100 robotów jednocześnie. Chińczycy liczą, że taki projekt szkolenia obniży koszty związane z rozwojem technologii „ucieleśnionej inteligencji”, w której Państwo Środka chce być numerem 1.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas