Cyberbezpieczeństwo. Prawniczka: nadregulacja uderzy w biznes

Rozumiem wagę kwestii cyberbezpieczeństwa. Jednak przedsiębiorstwa powinny wiedzieć, dlaczego mają przestrzegać bardziej surowych wymogów niż te, które obowiązują w pozostałych 26 krajach Unii Europejskiej. Tego polski ustawodawca nie uzasadnił – mówi Justyna Wilczyńska-Baraniak, partnerka EY Law.

Wybrane środki ochrony kupującego w umowach sprzedaży udziałów w spółkach z o.o.

Transakcje dotyczące zakupu udziałów w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością, szczególnie w przypadku transakcji o dużej wartości, mogą nieść za sobą istotne ryzyka prawne lub ekonomiczne, które obciążają przede wszystkim kupującego. Nieprawidłowości finansowe lub prawne mogą znacząco wpłynąć na rentowność inwestycji. Kupujący powinien zatem zadbać, aby umowa regulująca przeniesienie własności udziałów, poza podstawowymi zobowiązaniami stron, zawierała również dodatkowe klauzule umowne, których celem będzie ograniczenie ryzyka ekonomicznego i prawnego związanego z transakcją.

Czy organizacje pozarządowe dostaną wsparcie powodziowe? "Wykonały wielką pracę"

Świadczenie interwencyjne dla przedsiębiorców, którzy ucierpieli wskutek powodzi powinno być rozszerzone także na organizacje pożytku publicznego – postulują posłowie. Rząd ma to przeanalizować.

Rząd proponuje: firmy, które przetrwają powódź, dostaną dodatkowe pieniądze

Przedsiębiorcy, kredytobiorcy i uczniowie szkół – to tylko niektórzy z adresatów nowych form rządowej pomocy dla powodzian.

Postępowanie przed KIO ma być bardziej przewidywalne

Pod wpływem ekspertów ministerstwo wycofało się z pomysłu przedstawiania wszystkich dowodów przed rozprawą przed Krajową Izbą Odwoławczą.

Oszuści podszywają się pod rządowy portal. Można stracić pieniądze

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ostrzega przed wiadomościami wysyłanymi do przedsiębiorców, w których oszuści przekonują o konieczności weryfikacji danych w serwisie Biznes.gov.pl.

Są nowe przepisy o alkoholu. Dotyczą "nalewek", barów, pubów i restauracji

Nowe przepisy m.in. regulują kiedy na etykiecie napoju spirytusowego może pojawić się określenie „nalewka” oraz wprowadzają obowiązek podawania rzeczywistej objętościowej zawartości alkoholu trunków sprzedawanych w barach i restauracjach.

Maciej Sadowski: Nie zwlekać z wprowadzeniem produktu, technologia nie śpi

Polscy start-upowcy często wpadają w pułapkę: nie chcą wypuścić świetnego produktu, więc ulepszają go, aż w końcu Chiny wyprodukują coś podobnego i tańszego – uważa Maciej Sadowski, współzałożyciel StartUp Hub Poland, wspierającego międzynarodowe zespoły rozpoczynające i poszerzające działalność w Polsce.

Ustawa o cyberbezpieczeństwie pogorszy konkurencyjność polskich firm

Projekt nowelizacji ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa stanowi przykład nadregulacji – twierdzą przedsiębiorcy.

Własność intelektualna w branży gamingowej. Jak zadbać o swoje prawa

Dla najlepszej ochrony marki, dobrze jest zgłosić nazwę gry bądź logotyp już w chwili powstania, jeszcze przed promocją czy wydaniem gry. Takie działanie zapobiega wrogiemu przejęciu marki.

Kary od UOKiK i Inspekcji Handlowej mają wzrosnąć aż dziesięciokrotnie

Nowa ustawa o ogólnym bezpieczeństwie produktów przewiduje, że UOKiK oraz Inspekcja Handlowa będą mogły nałożyć karę za producenta czy importera w wysokości do 1 mln zł.

Drugie podejście do elektronicznych weksli. Jest nowa wersja przepisów

Możliwe ma być wystawienie w formie cyfrowej również weksla in blanco.

Będzie 500 zł kary za marnowanie żywności. Rząd zmienia przepisy

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowało nowelizację ustawy o niemarnowaniu żywności. Zmiana przepisów ma spowodować, że żywność w Polsce nie będzie wyrzucana na tak dużą skalę, jak obecnie.

Będzie alternatywa nie tylko dla mięsa. Biznes „zabarwiony” jest na zielono

Na rynek wchodzą towary spożywcze mogące zastąpić te, których produkcja zanieczyszcza środowisko; dziś biznes „zabarwiony” jest na zielono – podkreśla dr Agnieszka Szymecka-Wesołowska, wspólniczka i współzałożycielka Centrum Prawa Żywnościowego i Produktowego.

Sąd: firma, która zleciła ochronę danych, nie odpowiada za ich kradzież

Firma, która zapłaciła za to, by administrowane przez nią dane osobowe były właściwie chronione, nie może odpowiadać za ich wyciek w konsekwencji ataku hakerskiego - orzekł w czwartek Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

Biznes ugrzązł w sądach. Cel PiS niezrealizowany, a firmy ponoszą koszty

Firmy czekają coraz dłużej na wyrok, a ustawodawca to usuwa, to przywraca postępowania gospodarcze.

Ważne część reformy KPC rządu PiS z 2019 roku do kosza. Nie przyniosła rezultatów

Zmiany reguł rozpoznawania sporów pomiędzy firmami nie przynoszą rezultatów. Procesy i tak trwają coraz dłużej.

Początkujący wynalazcy potrzebują ochrony prawnej

Młodzi twórcy muszą dostawać przyzwoite wynagrodzenia i zachęty do dalszego rozwoju. Potrzebują perspektyw, bo mają przed sobą wielkie odkrycia – mówi mec. Michał Markiewicz, ekspert z zakresu prawa własności intelektualnej z kancelarii MSM.