Reklama

Ma być łatwiej zainwestować w OZE. Rząd przyjął kolejny projekt deregulacji

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który zawiera sześć rozwiązań deregulacyjnych w zakresie energetyki. Mają one m.in. ułatwić małym i średnim przedsiębiorcom inwestowanie w odnawialne źródła energii (OZE).
Ma być łatwiej zainwestować w OZE. Rząd przyjął kolejny projekt deregulacji

Foto: Adobe Stock

mat

Jednym z przyjętych rozwiązań jest podniesienie progu obowiązku uzyskania koncesji na wytwarzanie energii elektrycznej z OZE z 1 MW do 5 MW. Dotychczas każdy, kto chciał wytwarzać energię z odnawialnych źródeł (np. z paneli fotowoltaicznych, turbin wiatrowych czy biogazowni) o mocy powyżej 1 MW, musiał uzyskać koncesję od Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Projekt zakłada, że instalacje OZE o mocy do 5 MW nie będą już wymagały uzyskania koncesji, a jedynie będą podlegać rejestracji.

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama