Aktualizacja: 03.04.2025 23:04 Publikacja: 19.10.2022 13:20
Foto: Adobe Stock
We wniosku wniesionym drogą elektroniczną urząd gminy został poproszony o udostępnienie informacji publicznej obejmującej m.in. wykazu dokumentów stanowiących o działaniach w zakresie zwalczania pandemii COVID-19. Po jakimiś czasie wnioskodawczyni została poinformowana przez organ, że sprawa nie mogła zostać załatwiona w terminie oraz że zostanie załatwiona w terminie kolejnych 14 dni.
Wniesiona została skarga na bezczynność wójta gminy w przedmiocie udostępnienia informacji publicznej. Skarżąca zarzuciła organowi pozostawieniu jej wniosku bez odpowiedzi. Skarżąca podkreśliła, że wielokrotnie występuje ona do organów jednostek samorządu terytorialnego o udzielenie informacji publicznej i ma pozytywne doświadczenia związane z ich pozyskiwaniem. Stąd też, wierząc w zamiar udzielania informacji publicznej przez urząd gminy, zwlekała ze złożeniem skargi, lecz wniosek pozostał bez odpowiedzi.
Spółka komunalna określa w regulaminie zasady korzystania ze świadczonych przez siebie usług publicznych, a takż...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Mediacja administracyjna była objęta pakietem „100 zmian dla firm – Pakiet ułatwień dla przedsiębiorców” z 2017...
Jest szansa, że wzrośnie liczba postępowań mediacyjnych między firmami i urzędami
Decyzje określające zobowiązanie w VAT dotyczące kilku czy kilkunastu okresów nie stanowią – w znaczeniu materia...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Za jazdę techniczną do stacji kontroli bez przeglądu, tylko w celu badania, nie można wlepić kary administracyjnej.
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas