Prawo do odliczenia VAT od wydatków na usługi reklamowe przez gminny ośrodek sportu

Odliczenie podatku może być częściowe, przy czym w takiej sytuacji obowiązkiem gminy jest alokacja podatku, czyli przypisanie konkretnych wydatków do określonego rodzaju sprzedaży – uznał organ skarbowy.

Publikacja: 30.03.2020 16:00

Prawo do odliczenia VAT od wydatków na usługi reklamowe przez gminny ośrodek sportu

Foto: 123RF

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (dyrektor KIS) w interpretacji z 18 lutego 2020 r. (sygn. 0111-KDIB3-2.4012.828.2019. 2.MGO) rozstrzygnął wątpliwości w zakresie prawa do odliczenia VAT od wydatków związanych z reklamą obiektów i imprez sportowych, wykorzystywanych w różnych dziedzinach działalności miasta.

Wniosek w omawianej sprawie złożył Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (MOSiR, wnioskodawca), będący jednostką budżetową miasta, zarejestrowaną jako czynny podatnik VAT. Celem działalności wnioskodawcy jest zaspokajanie zbiorowych potrzeb społeczeństwa w zakresie sportu, tj. m.in. udostępnianie obiektów sportowych oraz organizacja imprez rekreacyjnych. W celu zwiększenia frekwencji podczas tych wydarzeń i na tych obiektach, wnioskodawca planuje rozpocząć działania popularyzujące je, poprzez zakup od wyspecjalizowanego podmiotu kompleksowych usług reklamowych.

Pozostało 82% artykułu

Wiedza dla profesjonalistów w nowym PRO.RP.PL

Zyskaj dostęp do najnowszych raportów, analiz, orzeczeń, prognoz i komentarzy niezbędnych w Twojej codziennej pracy, przygotowanych przez ekspertów Rzeczpospolitej.
Administracja
Jak gminy powinny przygotować się do reformy planistycznej?
Administracja
Teresa Siudem: Planistyczna karuzela dopiero przed nami
Administracja
Czy gmina może wynająć lokal bibliotece?
Administracja
Polska i Saksonia wzmocnią współpracę w zakresie edukacji, kultury i turystyki
Administracja
Kiedy płatnik może wnioskować o stwierdzenie nadpłaty podatku u źródła?
Materiał Promocyjny
Jak wygląda auto elektryczne