Próba poskromienia sztucznej inteligencji

Minimalizowanie ryzyka związanego z rozwojem sztucznej inteligencji, nie obciążając przy tym nadmiernie podmiotów pracujących nad jej rozwojem, to główne założenia projektu unijnego rozporządzenia.

Publikacja: 13.01.2022 13:20

Próba poskromienia sztucznej inteligencji

Foto: Adobe Stock

W ostatnich latach jesteśmy świadkami intensywnego rozwoju projektów z zakresu sztucznej inteligencji. Systemy sztucznej inteligencji stają się coraz bardziej doskonałe, a ich dynamiczny rozwój wzmaga apetyt społeczeństwa na korzyści, które mogą za sobą nieść. Już teraz sztuczna inteligencja wykorzystywana jest w wielu aspektach życia, jak choćby m. in. do tłumaczenia tekstów, rozpoznawania obrazów czy mowy, oceny zdolności kredytowej. W ostatnich miesiącach wśród ekspertów prawa własności intelektualnej toczyła się dyskusja, czy sztuczna inteligencja może być wynalazcą. Nie była to dyskusja czysto akademicka, a stanowiła pokłosie realnej sprawy toczącej się przed organami patentowymi m. in. w RPA i Australii.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Biznes
Elektrownia jądrowa w Polsce to projekt inny niż wszystkie. Przed inwestorami wielkie wyzwanie
Biznes
Teresa Siudem: Kiedy wspólnik traci kontrolę nad spółką
Biznes
Szkolenie przed założeniem firmy w kosztach PIT
Biznes
Czy zarząd może działać wbrew wspólnikom spółki z o.o.?
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Biznes
Opóźniasz zapłatę kontrahentowi? Grożą za to kary