Aktualizacja: 27.01.2022 07:27 Publikacja: 27.01.2022 12:09
Foto: Adobe Stock
W 2020 Polski Instytut Ekonomiczny opublikował raport „Gospodarka wodorowa w Polsce. Obserwacje na podstawie ram badawczych Technologicznego Systemu Innowacji" (Policy Paper, 2020, nr 5, Polski Instytut Ekonomiczny, Warszawa). Z jednego z przeprowadzonych na potrzeby przygotowania raportu badań wynikało, że 67 proc. ankietowanych ekspertów twierdziło, iż jedną z barier dla bardziej dynamicznego rozwoju gospodarki wodorowej są przepisy prawne, a w zasadzie ich brak.
Niedawno przyjęta przez rząd ostateczna wersja Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do roku 2040 („PSW") jako jeden z głównych celów służących rozwojowi gospodarki wodorowej w Polsce określa stworzenie stabilnego otoczenia regulacyjnego. Rząd w PSW zapowiedział opracowanie regulacji, które miałyby przyjąć formę pakietu nowelizacji poszczególnych ustaw (m.in. Prawa energetycznego, ustawy o odnawialnych źródłach energii, Prawa budowlanego) lub specjalnej ustawy - Prawo wodorowe, choć niewykluczone, że wdrożone zostaną oba rozwiązania.
Dłużnik nie musi już przepisywać majątku na konkubinę, by ukryć go przed komornikiem. Może wykorzystać do tego l...
Wyegzekwowanie należności w niektórych sprawach jest problemem. Wiele egzekucji kończy się wydaniem postanowieni...
Początek 2025 roku przyniósł szereg komunikatów Urzędu Regulacji Energetyki, które wywołały liczne wątpliwości n...
Przedsiębiorca, decydując się na współpracę z sektorem publicznym, powinien pamiętać, że rządzi się ona innymi p...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Kodeks cywilny zawiera regulacje, na podstawie których wykonawca może domagać się dostosowania wysokości wynagro...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas