Ograniczenia w dostawach energii – konsekwencje dla firm

Niektóre budynki użyteczności publicznej, galerie handlowe czy biurowce, do których dostarczana jest energia elektryczna, mogą podlegać ograniczeniom w dostawie energii. Za brak dostosowania się do tych ograniczeń, odbiorcy mogą ponieść surowe konsekwencje.

Publikacja: 11.08.2022 23:26

Ograniczenia w dostawach energii – konsekwencje dla firm

Foto: Adobe Stock

Ostatnie wyłączenia bloków elektrowni węglowych w Polsce, fala długotrwałych upałów, niski stan wody w rzekach i wysokie zapotrzebowanie na energię elektryczną w szczycie sezonu wakacyjnego spowodowały, że coraz więcej firm bacznie analizuje i przygotowuje procedury na ewentualną konieczność redukcji zużycia energii elektrycznej. Dotychczas wielu odbiorców, do których obiektów takich jak galerie handlowe, biurowce, niektóre budynki użyteczności publicznej, dostarczana jest energia elektryczna, nie zdawało sobie sprawy, że mogą w ogóle podlegać ograniczeniom w dostawie energii. Kwestia ta okazuje się jednak bardzo istotna zważywszy na fakt, iż za brak dostosowania się do wprowadzonych ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej, odbiorcy mogą ponieść surowe konsekwencje. Na ile zagrożenie wprowadzenia ograniczeń jest realne, jakie podmioty mogą zostać objęte ograniczeniami i czy ewentualne wprowadzenie ograniczeń może utrudnić pracę niektórym odbiorcom energii – o tym w artykule.

Pozostało jeszcze 91% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Twoje wsparcie decyzji biznesowych i pomoc w codziennej pracy.
Interpretacje ważnych zmian prawa, raporty ekonomiczne, analizy rynku, porady i praktyczne wskazówki ekspertów „Rzeczpospolitej”.
Reklama
Biznes
Pozbawienie wspólnika prawa do reprezentacji spółki jawnej
Biznes
Teresa Siudem: Pieczątki odchodzą do lamusa
Biznes
Łatwiejsze zawieranie umów leasingu. Zmiany wchodzą w życie
Biznes
Deregulacja - ułatwienia dla biznesu wchodzą w życie
Biznes
Ferrari wygrywa przed Sądem UE udowadniając rzeczywiste używanie znaku Testarossa
Reklama
Reklama