ESG – korzyść biznesowa czy ryzyko?

We wrześniu 2024 r. prof. Mario Draghi opracował raport nt. konkurencyjności UE, w którym podkreślił znaczenie inwestycji w zielone technologie i cyfryzację, a także wskazał potrzebę równowagi między dekarbonizacją a utrzymaniem konkurencyjności przemysłu europejskiego.

Publikacja: 27.02.2025 15:34

ESG – korzyść biznesowa czy ryzyko?

Foto: Adobe Stock

 Aby stać się liderem w technologiach, niezależnym graczem na światowej arenie i zachować obowiązujący model społeczny – UE będzie musiała ograniczyć lub zredukować swoje ambicje.

Dekarbonizacja to działania mające na celu ograniczenie emisji CO2, a w konsekwencji przeciwdziałanie ekstremalnym zjawiskom pogodowym z nimi związanym. Przesuwanie się stref klimatycznych, zmiany temperatury i opadów – długotrwałe susze, huragany i tornada, powodzie błyskawiczne, podniesienie się poziomu wód i zalanie lądów nisko położonych – to tylko niektóre ze skutków mających wpływ na biznes, jego innowacyjność i efektywność, a także na życie ludzi.

Pozostało jeszcze 90% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
ESG w praktyce
Jak zadbać o potrzeby różnych grup i wzmacniać potencjał firmy
ESG w praktyce
Rola nieruchomości w budowaniu społecznego kapitału
ESG w praktyce
Zrównoważony rozwój jako dźwignia wartości przedsiębiorstwa
ESG w praktyce
Weryfikowalność sprawozdań. Ujawnienia związane z ESRS S1 – S4
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
ESG w praktyce
(Nie)stabilny system raportowania zrównoważonego rozwoju