Szacunki w raportowaniu ESG
Dane szacunkowe w sprawozdawczości nie są czymś niezwykłym i bazowanie na nich w raportowaniu nie oznacza, że dane nie są wiarygodne lub są niskiej jakości.
Kwestie nieistotne, trzeba szczegółowo uzasadnić
W ostatnich latach kwestie zrównoważonego rozwoju oraz społecznej odpowiedzialności biznesu zyskały ogromne znaczenie, szczególnie w kontekście rosnących wymagań regulacyjnych. Wprowadzenie przez Unię Europejską dyrektywy CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive) nałożyło na przedsiębiorstwa obowiązek raportowania informacji niefinansowych zgodnie z Europejskimi Standardami Raportowania Zrównoważonego Rozwoju (ESRS).
Sygnaliści w USA: Lekcja dla nas i UE
W sierpniu 2024 r. Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ) uruchomił długo oczekiwany Corporate Whistleblower Awards Pilot Program, który ma na celu zachęcenie do zgłaszania nieprawidłowości korporacyjnych.
Standardy i ramy ESG – systemem naczyń połączonych
Kilka miesięcy temu w środowisku związanym ze zrównoważonym rozwojem wrzawę wywołał post, którego autor ostro skrytykował liczbę, złożoność i niekompatybilność wymogów dotyczących raportowania czynników ESG. Czy aby na pewno słusznie?