Aktualizacja: 21.11.2024 19:37 Publikacja: 07.03.2022 13:17
Adrian Malinowski, komisarz generalny sekcji polskiej i jego zastępczyni Monika Dyląg-Sajór (oboje po prawej) wręczają okolicznościowy upominek dla milionowego gościa w Polskim Pawilonie, ktorym okazała się Aisha z ZEA (druga od lewej).
Foto: PAIH
Oprócz interesującej wystawy, dzięki której zagraniczni goście mogą poznać polską kulturę, gospodarkę oraz ciekawe miejsca turystyczne, Pawilon Polski oferuje także wiele wydarzeń dla dzieci i dorosłych – m.in. codzienne warsztaty programowania i recitale chopinowskie. Dodatkowymi atrakcjami są wystawy czasowe (regionalne, naukowe i kulturalne) i towarzyszące im aktywności. Dzieci odwiedzające polski pawilon mogą się też bawić na mini placu zabaw przed pawilonem i w jego wnętrzu, zaś wszyscy odwiedzający spróbować polskiej kuchni w restauracji prowadzonej przez restauratorów z Bydgoszczy.
Polska Agencja Inwestycji i Handlu powołała zespół ds. wsparcia biznesu polsko-ukraińskiego. Ma on pomóc polskim firmom w zminimalizowaniu strat wywołanych przez agresję Rosji na Ukrainę. Wcześniej Agencja wstrzymała obsługę rosyjskich inwestorów.
Już za 2 tygodnie rozpocznie się Światowa Wystawa EXPO w Dubaju. Nasz kraj nastawia się przede wszystkim na promocję gospodarki i rodzimego biznesu, ale nie zabraknie też elementów kultury i sztuki.
Systemy podatkowe w krajach Zatoki Perskiej są jednymi z najkorzystniejszych dla zagranicznych inwestorów, ale i one się zmieniają. Na wprowadzenie CIT, o konkurencyjnej stawce 9%, zdecydowały się i władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Przyczynkiem do zacieśnienia relacji gospodarczych ma być odbywające się dziś w Dubaju Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze. Nasz kraj stawia głównie na współpracę z ZEA, Egiptem i Arabią Saudyjską, ale nie zapomina o Katarze, Bahrajnie czy Omanie.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Podczas Polsko-Arabskiego Forum Gospodarczego w Dubaju zawarto trzy dwustronne umowy, który mają ułatwić prowadzenie biznesu pomiędzy Polską, a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.
Zgodnie z zaktualizowanym krajowym planem klimatycznym, Zjednoczone Emiraty Arabskie planują obniżyć emisje do 2035 roku o 47 proc. w stosunku do poziomów z roku 2019. Przedstawiciele organizacji klimatycznych podkreślają, że kraj wciąż mocno inwestuje w projekty kopalne, a w swoim planie pomija emisje pochodzące z eksportu.
Linie lotnicze Emirates ponownie uruchomiły codzienne połączenie między Adelajdą a Dubajem. Oferują łącznie ponad 4,2 tysiąca miejsc na tej trasie tygodniowo.
Do listy niezwykłych budynków w Dubaju będzie można niebawem dopisać kolejny. Przedstawiono bowiem projekt jednego z najwęższych wieżowców na świecie. Ma on powstać właśnie w Dubaju.
Ducha nie należy gasić. Entuzjazm trzeba podtrzymywać, ale też nie wolno oszukiwać samych siebie. Rozwój Polski? Bardzo proszę, ale porozmawiajmy o nim jak dorośli.
Przewoźnik ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich znów lata do Lagos. Codzienne rejsy obsługuje boeing 777-300ER.
Ukraińska strona sugeruje, że w przyszłym roku może odblokować ekshumacje ofiar zbrodni wołyńskiej. Zarówno krewni zamordowanych przez UPA, jak i polski IPN domagają się od Ukrainy konkretnych decyzji.
Brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało nowe zalecenia dla osób podróżujących do popularnych zimą krajów w Afryce Północnej. Także Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej wystosowała do przewoźników komunikaty.
"Władze Emiratów temat ekstradycji Sebastiana M. będą miały pod osobistym nadzorem" - poinformował na profilu X szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski. Sebastian M. jest podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku na autostradzie A1.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas