Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości prowadzi właśnie nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów”. To  partnerstwa ośrodków innowacji z Polski Wschodniej, które oferują darmowe, kompleksowe programy wsparcia startupów od momentu rejestracji spółki. Ekspercka pomoc i biznesowe doświadczenie Platform startowych wyposażą startupy w rentowne modele biznesowe oraz produkty w wersji MVP (minimum viable product – minimalna wersja produktu).

- Nieważne, jak ryzykowna, chaotyczna czy ambitna wydaje się twoja koncepcja na starcie. Dzięki platformom startowym każda biznesowa idea może zamienić się w unikalną wartość: produkt, dla którego zbudujesz nowy rynek i odkryjesz lojalnych klientów. Platformy pomogą określić niezbędne parametry twojego start-upu, rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu konkurencyjne przewagi – przekonuje Marcin Seniuk, dyrektor Departamentu Rozwoju Startupów w PARP. 

Program inkubacji daje też dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, wiedzy o nowych technologiach, rynkowych trendach i możliwościach finansowania innowacyjnych przedsięwzięć. Jest szansą na zbudowanie sieci  bezcennych kontaktów w środowisku start-upowym i inwestorskim.

Do   programu mogą przystąpić przedsiębiorcze osoby lub zespoły oferujące rozwiązania o cechach innowacji produktowej. Mogą przedstawić swój biznesowy pomysł jednej z platform startowych. Trzy platformy startują z naborami pomysłów w maju. W przypadku pozytywnej kwalifikacji  do wybranej platformy startowej,  trzeba będzie powołać i zarejestrować spółkę kapitałową w Polsce wschodniej (tj. w województwie: lubelskim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim lub w części Mazowsza – bez Warszawy i przyległych powiatów).  Potem już można przystąpić do intensywnej pracy nad rozwojem swojej firmy. 

Udział w programie jest bezpłatny, a najlepsze ze start-upów po jego zakończeniu będą mogły ubiegać się o bezzwrotną dotację PARP na wdrożenie swojego modelu biznesowego. Każdy ze start-upów będzie mógł uzyskać dofinansowanie 85 proc. kosztów kwalifikowanych projektu, w wysokości do 600 tys. zł.

Czytaj więcej

Oferta dla wizjonerów biznesu. „Nie można przegapić”