Piotr Skwirowski pisze, że projekt platformy startowej Centralny Akcelerator Innowacji „Mazovian StartUPolis” otwarto tuż po majówce na konferencji w Radomiu. Celem „Mazovian StartUPolis” jest stworzenie korzystnych warunków dla rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw na terenie województwa mazowieckiego.
Program inkubacji prowadzi Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji (Ł-ITEE) wspólnie z Politechniką Warszawską, Uniwersytetem Radomskim im. Kazimierza Pułaskiego oraz StartSmart CEE.
Projekt zakłada przeprowadzenie sześciu cykli inkubacji w ciągu trzech lat, których efektem ma być powstanie około 30 nowych firm w każdym cyklu. Priorytetowo traktowane będą firmy wysokotechnologiczne ukierunkowane na produkcję maszyn i urządzeń, energię, ekologię, w tym budownictwo ekologiczne, żywność i przemysł rolno-spożywczy.
Kto może aplikować? Osoby lub zespoły, które mają nowy pomysł biznesowy o charakterze innowacji produktowej na poziomie co najmniej krajowym, do którego posiadają wyłączne prawo i który nie jest i nie był przedmiotem działalności gospodarczej, nie bierze udziału w aplikacji do innej platformy startowej oraz nie jest objęty wsparciem innej platformy startowej.
Proces inkubacji start-upu przewiduje rejestrację spółki kapitałowej w Polsce Wschodniej i podpisanie umowy inkubacyjnej. Pomysłodawcy otrzymają wsparcie w zakresie wymogów formalnych związanych z tymi formalnościami.
Wybrana grupa wspieranych start-upów otrzymuje możliwość uzupełnienia działań w ramach programu inkubacji o umiędzynarodowienie i sieciowanie na rynku europejskim, takich jak udział w Berlin Bootcamp czy matchmakingach w ramach Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii – EIT Manufacturing i EIT Climate Kic oraz organizowanych przez te społeczności inicjatywach, jak EIT Jump Starter czy Climaccelerator.
Czytaj więcej
Ruszyła platforma startowa Centralny Akcelerator Innowacji „Mazovian StartUPolis”. Takich inkubatorów jest więcej.