Aktualizacja: 24.11.2024 12:22 Publikacja: 25.09.2021 08:50
Polski startup Noctiluca jest już w grupie czołowych graczy na świecie rozwijających technologię emiterów OLED nowej generacji.
Foto: Adobe Stock
Ta skończyła się nadsubskrybcją – startup pozyskał 3,5 mln zł w ramach rundy pre-IPO. Minione miesiące dla firmy kierowanej przez Mariusza Bosiaka są wyjątkowo udane. Noctiluca w ostatnim półroczu dokonała skokowego wzrostu. Spółka otworzyła własny dział badawczo-rozwojowy w Korei. Zwiększyła pięciokrotnie moce produkcyjne toruńskiego laboratorium oraz zacieśniła współpracę z najważniejszymi instytutami badawczymi z Niemiec (KIT i FEP). Na tym nie koniec, zaczęła również realizację projektu z ITRI (agencja rozwoju wysokich technologii i przemysłu na Tajwanie) oraz podpisała umowę z japońskim koncernem chemicznym.
Internetowy targ naturalnego jedzenia zakończył właśnie emisję na platformie Crowdway. Firma Pora na Pola, bo o niej mowa, od ponad 630 inwestorów pozyskała 2,61 mln zł, osiągając wcześniej wyznaczony cel.
Chodzi o to, aby państwo i sektor prywatny działali w ramię w ramię na rzecz rozwoju młodych biznesów. Przykład to japoński program „J-Startup”.
Wrocławski fintech PayEye, który pierwszy na świecie opracował pełny ekosystem płatniczy oparty o biometrię tęczówki oka będzie promował swoją innowację za granicą. Pomoże w tym dotacja z PARP.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Firma Safestep wprowadza na polski rynek specjalnie przystosowane i zaprojektowane maty biobójcze powstałe na bazie amerykańskich doświadczeń z transmisją wirusów, bakterii i grzybów w ciągach komunikacyjnych.
Start-up założony przez Filipa Kozerę chce zrewolucjonizować tworzenie narzędzi AI. Cieszy, że inwestorzy wyłożyli na niego właśnie fortunę, ale i martwi, że polskie technologie wypływają za granicę.
Pomysł stworzenia funduszu innowacji pod egidą resortu obrony i mocne zaangażowanie armii w rozwój technologii sztucznej inteligencji to kierunki, które zdaniem ekspertów mogłyby zwiększyć nasze bezpieczeństwo. Jest jednak „ale”.
Gdański medtech BrainScan zamierza pozyskać miliony złotych m.in. na certyfikację w amerykańskiej Agencji Żywności i Leków. W tym celu notowana na NewConnect spółka zamierza wkrótce przeprowadzić emisję akcji – ustaliła „Rzeczpospolita”.
Nasz eksportowy rodzynek w świecie sztucznej inteligencji, budzący także obawy za oceanem, otworzy w Polsce centrum badawczo-rozwojowe. To może być początek budowy wielkiego ekosystemu AI w naszym kraju.
Start-up wydzielony z Uniwersytetu Warszawskiego stworzył innowacyjną linię mikrobiologicznych preparatów na bazie grzybów i bakterii. Mają pomóc rolnikom i ogrodnikom.
Po trzech kwartałach przychody sieci handlowej Żabka były o 20 proc. wyższe niż w 2023 r. W trzecim kwartale wzrosły o 18 proc., choć według zapowiedzi lato to dla firmy najlepszy okres sprzedażowy.
Nieprecyzyjne wskaźniki, puste hasła i nieprzemyślane projekty – tak część ekspertów ocenia projekt opracowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji dokumentu, który ma być swoistą mapą budowy nad Wisłą innowacyjnej gospodarki.
Zespół badaczy zajmujących się sztuczną inteligencją i medycyną ogłosił, że opracował model AI, który ma być dużo dokładniejszy w przewidywaniu postępu nowotworów piersi niż standardowe testy dostępne obecnie w szpitalach.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas