Aktualizacja: 03.11.2024 06:59 Publikacja: 25.09.2021 08:50
Polski startup Noctiluca jest już w grupie czołowych graczy na świecie rozwijających technologię emiterów OLED nowej generacji.
Foto: Adobe Stock
Ta skończyła się nadsubskrybcją – startup pozyskał 3,5 mln zł w ramach rundy pre-IPO. Minione miesiące dla firmy kierowanej przez Mariusza Bosiaka są wyjątkowo udane. Noctiluca w ostatnim półroczu dokonała skokowego wzrostu. Spółka otworzyła własny dział badawczo-rozwojowy w Korei. Zwiększyła pięciokrotnie moce produkcyjne toruńskiego laboratorium oraz zacieśniła współpracę z najważniejszymi instytutami badawczymi z Niemiec (KIT i FEP). Na tym nie koniec, zaczęła również realizację projektu z ITRI (agencja rozwoju wysokich technologii i przemysłu na Tajwanie) oraz podpisała umowę z japońskim koncernem chemicznym.
Internetowy targ naturalnego jedzenia zakończył właśnie emisję na platformie Crowdway. Firma Pora na Pola, bo o niej mowa, od ponad 630 inwestorów pozyskała 2,61 mln zł, osiągając wcześniej wyznaczony cel.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Chodzi o to, aby państwo i sektor prywatny działali w ramię w ramię na rzecz rozwoju młodych biznesów. Przykład to japoński program „J-Startup”.
Wrocławski fintech PayEye, który pierwszy na świecie opracował pełny ekosystem płatniczy oparty o biometrię tęczówki oka będzie promował swoją innowację za granicą. Pomoże w tym dotacja z PARP.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Firma Safestep wprowadza na polski rynek specjalnie przystosowane i zaprojektowane maty biobójcze powstałe na bazie amerykańskich doświadczeń z transmisją wirusów, bakterii i grzybów w ciągach komunikacyjnych.
Zespół badaczy zajmujących się sztuczną inteligencją i medycyną ogłosił, że opracował model AI, który ma być dużo dokładniejszy w przewidywaniu postępu nowotworów piersi niż standardowe testy dostępne obecnie w szpitalach.
Szwajcarski start-up Deep Atomic zbudował mały reaktor modułowy (SMR), który nadaje się szczególnie dla pochłaniających coraz więcej energii centrów danych obsługujących sztuczną inteligencję, kopalni kryptowalut czy do obsługi usług chmurowych.
Zachęty dla inwestorów oraz współpraca BGK, funduszy VC i banków przy finansowaniu młodych firm – tak rząd chce rozkręcić rodzimy rynek start-upów. Pomysły budzą jednak kontrowersje. Zwłaszcza te związane ze ściąganiem do Polski talentów spoza UE.
Amerykański start-up z polskimi korzeniami stworzył eWave – minimalistyczne urządzenie do monitoringu pracy serca metodą Holtera. Projekt skusił inwestorów znad Wisły.
AI rozpycha się w sektorze medycznym. Jak algorytmy wpłyną na poprawę zdrowia i czy mogą wydłużyć nasze życie? Te polskie projekty dają odpowiedź.
Polacy stworzyli platformę, która łączy placówki oświatowe, rodziców, nauczycieli, trenerów, terapeutów, ale również dostawców usług dla dzieci w wieku przedszkolnym.
To wizjonerski ruch. Dzięki niemu polskie technologie dronowe i satelitarne będą mogły wyznaczać kierunki rozwoju na arenie międzynarodowej – zapowiada Wojciech Stawiarski, prezes Reakto.
To pierwszy w pełni autonomiczny dron, który nie wymaga konfiguracji ani obsługi pilota. Stoi za nim start-up z Krakowa, który chce zrewolucjonizować operacje obronne i ratunkowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas